HABER
Giriş Tarihi : 30-05-2020 09:38   Güncelleme : 30-05-2020 09:38

NORMAL MESAİ 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

NORMAL MESAİ 1 HAZİRAN’DA BAŞLIYOR

İRFAN ARSLAN

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında kamu kurumlarında uygulanan esnek çalışma döneminin sona erdiği 1 Haziran’dan itibaren normal mesaiye geçişin başlayacağı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Bakanlar Kurulu Kabinesi ile gerçekleştirdiği toplantının ardından yaptığı açıklamada, idari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personellerinin 1 Haziran’dan itibaren normal mesailerine başlayacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamada; Kamu personellerinin çalışma sistemine ilişkin kararlarda:

1. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personelinin 1 Haziran itibariyle normal mesaiye başlayacağı,

2. Kronik hastalığı bulunan kamu personelinin durumlarının kurumlarınca değerlendirileceği, buna göre kronik hastalığı bulunan kamu personelinin izinlerinin devam edip etmeyeceğine ilişkin kararın, personelin hastalık durumuna göre kurumlarınca verileceği, belirtilmiştir.

Kamu’da 1 Haziran’dan itibaren başlayacak olan normal mesai çalışma dönemi kapsamında hem kamu çalışanlarının hem de kamu kurumlarına gidecek olan vatandaşların Maske, Mesafe ve Hijyen kurullarını unutmadan hizmet verme veya hizmet almaya dikkat göstermeleri isteniyor.