YEREL
Giriş Tarihi : 22-06-2020 08:51   Güncelleme : 22-06-2020 08:51

TERMİNAL ÇALIŞANI 10 KİŞİYE VİRÜSÜ BULAŞTIRDI

TERMİNAL ÇALIŞANI 10 KİŞİYE VİRÜSÜ BULAŞTIRDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde bulunan bir firmada çalışan M.Y adlı şahıs yakalandığı Korona Virüsünü ailesinden 10 kişiye bulaştırdı. Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde yatan firma çalışanı M.Y virüsü nerden kaptığını bilmediğini belirterek eşi, kızı ve küçük oğlu dışında Yazıkonak’ta ziyarete gittiği akrabalarına da bulaştırdığını ifade etti.

Elazığ’da şehirlerarası otobüs terminalinde bir firmada gelen otobüslerin bagajlarını alan görevli M.Y. nereden kaptığını bilmediği Korona virüsünü ailesinden 10 kişiye bulaştırdı. İlk olarak otogarda çalışırken kendisinde korona virüs belirtilerinin olduğu fark ederek hastaneye giden M.Y., sonrasında ailesinin de test edilmesi sonucu 10 kişinin test sonucu pozitif çıktığını ifade etti. Sanayi Mahallesi Çardaklı Sokak’ta oturan M.Y. kızının Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde çalıştığını söylerken ancak Korona Virüsün ilk belirtilerinin kendisinde çıktığını ifade etti. Kendisine bulaştıktan sonra Eşi, kızı ve küçük çocuğu dışında Yazıkonak’ta ziyaret ettiği akrabaları da olmak üzere 10 kişiye virüsü bulaştıran M.Y. gazetemize yaptığı açıklamada, virüsü tam olarak nereden ve kimden kaptığı bilmediğini ifade etti.

‘’ŞU ANDA 10 KİŞİ HASTANEDE TEDAVİ ALTINDAYIZ HEPİMİZİN TEST SONUCU POZİTİF’’

Otogarda bagajları alırken rahatsızlığını hissederek eve gittiğini belirten M.Y.’’ Bu salgına nasıl bulaştığımı nereden kaptığımı bilmiyorum. Çalıştığım firmada gelen otobüslerin bagajlarını alırken dizlerimin ağrıdığını fark ettim. Vücudumda titremeler oluşmaya başladı. Öğleden sonra eve gittim akşam olunca yine vücudumda titremeler, üşütmeler başladı. Eşim Sanayide berber olan oğlumu arayarak durumu ifade etti. Oğlum beni hastaneye getirdi, hastanede tedavi edildim. Tedavi sonrası doktor sonuçlarımın pozitif olduğunu söyledi. Sonrasında evde kalan ailemi test ettiler. Onun dışında daha önce Yazıkonak’a da akraba ziyaretine gitmiştim orda ki yengem, yengemin çocukları geldi tedavi oldular. Şu anda 10 kişi hastanede tedavi altındayız, hepimizin test sonucu pozitif çıktı.’’dedi.

‘’HASTALIĞIN İLK BELİRTİLERİ BENDEN ÇIKTI’’

Korona virüs belirtilerinin ilk olarak kendisinde görüldükten sonra hastaneye gittiğini belirten M.Y.,’’Kimsenin günahını almak istemiyorum ama hastalığın ilk belirtileri benden çıktı. Benden kaynaklıyor nereden bulaştırdığımızı bilmiyoruz ama benim kızımda Fethi Sekin Hastanesi’nde çalışıyor ya o bize bulaştırdı ya da ben. Kimsenin günahını almak istemiyorum ama hastalığın ilk belirtileri benden çıktı. Benden kaynaklıyor. Zaten benim test sonucum pozitif çıkınca ailemizin diğer fertlerini de tedavi ettiler onlarda da pozitif çıktı. Bizim sonuçlarımızın pozitif çıkmasından sonra ailemiz karantinaya alındı, binanın karantinaya alındığından bilgim yok. ‘’diye ifade etti.

‘’KIZIM İYİLEŞTİ, BÜYÜK OĞLUMUN TEST SONUCU NEGATİF ÇIKTI’’

Dokuz gündür tedavi altında olduğunu belirten M.Y.,’’Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde çalışan kızım iyileşerek dün taburcu oldu. Şuan evde karantina altındadır. Büyük oğlumda test sonucu pozitif çıkmadı kendisi de şu an evde karantinada. Benimle birlikte şu anda test sonucu pozitif olan eşim N.Y., küçük oğlum E.Y. ve akrabalarımdan Z.Y. N.Y. S.Y. N.Ç. N.Y. ve N.Y.’in iki çocuğu, Fethi Sekin Şehir Hastanesinde tedavi altındayız.’’dedi.

’’SAĞLIK DURUMUM ŞU ANDA ÇOK ŞÜKÜR İYİ’’

Çalıştığı yerde iki personelin test yapıldığı ve test sonuçlarının negatif çıktığını belirten M.Y.,’’Sağlık durumum şu anda çok şükür iyi, sadece öksürüyorum. Doktor bey son bir test yaparak sonucuna göre bir iki güne taburcu olacağımı söyledi. Ailem ve akrabalarımın da sağlık durumları normal.’’dedi.