YEREL
Giriş Tarihi : 23-06-2020 16:54   Güncelleme : 23-06-2020 16:54

17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRÜ BELİRLENECEK

17 ÜNİVERSİTENİN REKTÖRÜ BELİRLENECEK

İRFAN ARSLAN

Rektörlük süresi sona erecek olan 17 Üniversite için Rektör belirlemesi için bu üniversitelerde Rektörlüğe aday olanların YÖK’e başvurularını yapma süresi başladı. Başvuru süresi 8 Temmuz’da sona erecek.

Rektörlerinin görev süresi sona erecek olan ve aralarında Fırat Üniversitesinin de bulunduğu Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Atatürk Üniversitesi, Çukurova Üniversitesi, Dicle Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Gaziantep Üniversitesi, İnönü Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Trakya Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesine rektör olmak isteyen aday adayları başvurularını belirtilen tarihe kadar yapmış olacaklar.

YÖK,  Başvuruları yapılacak olan adayları üzerinde gerekli çalışmaların yapılmasının ardından Rektör olma şartlarını taşıyan adayların atamalarını yapılmak üzere Cumhurbaşkanlığına sunulacak.