YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 08:00   Güncelleme : 24-06-2020 08:01

ELAZIĞLI HEMŞEHRİMİZ RECEP DURAK ŞEHİT OLDU

ELAZIĞLI HEMŞEHRİMİZ RECEP DURAK ŞEHİT OLDU

Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Tuğ Tepe Karakoluna terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonucunda Elazığlı hemşehrimiz 21 yaşındaki Jandarma Er Recep Durak şehit oldu.

Yüksekova Tuğ Tepe Karakolu’nda nöbet değişimi sırasında sınır ötesinden terör örgütü mensuplarında saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda bir askerimiz şehit oldu, bir askerimiz yaralandı. Saldırı sonucunda şehit olan askerimizin Elazığlı hemşehrimiz 21 yaşındaki Jandarma Er Recep Durak olduğu öğrenildi.   

ŞEHİDİMİZİN AİLESİNE ACI HABER VERİLDİ

Şehidimizin Elazığ’daki ailesine gece saatlerinde acı haber verildi. Gece 3 sıralarında şehidimizin ailesinin evine giden yetkililer acı haberi aileye verdi.    

ŞEHİDİMİZİN BABASI TÜMÖR NEDENİYLE HAYATINI KAYBETMİŞ

Hemşehrimiz Recep Durak’ın aslen Gezinli olduğu ailesinin ise Maden’de yaşadığı öğrenildi.  Şehidimizin babasının bir süre önce hayatını kaybettiği belirtildi.  Haberkent Gazetesi olarak Şehidimiz Recep Durak’a Allah’tan rahmet kederli ailesi ve Yüce milletimize başsağlığı ve sabır diliyoruz.

İRAN SINIRINDA YER ALIYOR

Ayrıca, Tuğtepe Karakolu Hakkari`nin Yüksekova ilçesinin İran sınırında yer alıyor. 3 bin 100 rakımlı Tuğ Tepe Üs Bölgesi`nde sınır güvenliği sağlanıyor.