YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 08:30   Güncelleme : 24-06-2020 09:40

USTA ELLER ELAZIĞ İÇİN ÜRETİYOR

USTA ELLER ELAZIĞ İÇİN ÜRETİYOR

FAİK AKGÜN

Başlatmış oldukları maske üretim faaliyeti ile üç ay gibi kısa bir sürede 15 bin adet maske üreten Elazığ El Sanatları Merkezi usta öğreticileri aralıksız bir şekilde maske üretmeye devam ediyorlar. Usta öğreticiler klasik cerrahi maske üretiminin yanı sıra farklı kumaşlar kullanarak ortaya çıkarttıkları maskelerle de özelikle gençlerin ve çocukların maskeye bakış açısını değiştirdiler. İşte büyük bir özveri örneği ortaya koyan ve vatandaşlara hizmet etmekten başka bir amaçlarının olmadığını dile getirerek vatandaşlar için üretmeye devam edeceklerini ifade eden Elazığ El Sanatları Merkezi ‘nin gerçekleştirdiği maske üretiminin detayları...

ÜÇ AYDA 5 BİN MASKE ÜRETİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

Elazığ El Sanatları Merkezin’ de Dört yıldır usta öğretici olarak görev yapan Pelin Aslan, gerçekleştirmiş oldukları maske üretimi ile ilgili olarak yaptığı değerlendirmede, Üç ayda 15 bin maske ürettiklerini belirtti. Aslan, “ Merkez olarak yaklaşık üç aydır aralıksız bir şekilde maske üretimi gerçekleştiriyoruz. Ürettiğimiz maskeler hem kurumlarımıza hem de vatandaşlarımıza dağıtılıyor. Toplamda sekiz usta öğretici ve kursiyerlerimizle maske üretmeye devam ediyoruz. Üretim sırasında maske kullanımına ve diğer hijyen kurallarına eksiksiz bir şekilde uyuyoruz.

Üç ay boyunca aralıksız bir şekilde yaptığımız üretimler sonrasında 15 bin maskenin üretimini gerçekleştirdik.” dedi.

YENİ MASKE MODELLERİ GENÇLERİN VE ÇOCUKLARIN VAZGEÇİLMEZİ OLDU

Üretimlerine klasik cerrahi maske modeliyle başladıklarını belirten Aslan ancak gelen talepler sonrasında maske çeşitliliğini arttırdıklarını dile getirdi. Ürettikleri yeni maske modellerinin özellikle gençlerin ve çocukların vazgeçilmezi haline geldiğini vurgulayan Aslan, “Üretimimize cerahhi maske ile başladık. Ancak gelen talepler sonrasında maske grubumuzu şekillendirdik. Özellikle çocuklarımız ve gençlerimiz ürettiğimiz faklı desenli maskelerimizi çok beğendiler. Malumunuz olduğu üzere çocuklar ve gençler standart maskeleri takmayı pek istemedikleri için aileleri ile bir takım sıkıntılar yaşıyorlardı. Geliştirdiğimiz yeni maske tipleri sonrasında gençler ve çocuklar maskelerimizi çok beğendiler ve yapmış olduğumuz bu maskeleri çıkarmaz oldular. Gençlerimizin ve çocuklarımızın maskelerimize gösterdiği bu ilgi ailelerin yanı sıra bizi de çok mutlu ettiğini ifade etmek istiyorum.”şeklinde değerlendirmelerde bulundu.

TEK AMACIMIZ VATANDAŞLARIMIZA HİZMET ETMEK

Aslan maske üretimine aralıksız bir şekilde devam ettiklerini ve gelecek talepleri karşılamaya da hazır olduklarını ifade etti. Tek amaçlarının vatandaşlara hizmet etmek olduğunu vurgulayan Aslan, Üretimlerimize aralıksız bir şekilde devam ediyoruz. Maske üretimini gerçekleştirdiğimiz için çok mutluyuz. Korona virüs ortadan kalkana kadar üretimlerimize devam edeceğiz. Bu noktada hem özel sektördeki kuruluşlarımızdan, hem STK’larımızdan hem de vatandaşlarımızdan gelecek maske taleplerimizi karşılamaya hazır olduğumuzu belirtmek istiyorum. Biz vatandaşlarımız için buradayız ve tek amacımız vatandaşlarımıza hizmet etmektir” dedi.