SPOR
Giriş Tarihi : 24-06-2020 13:28   Güncelleme : 24-06-2020 13:28

ZELAL ŞENGÜR: BANDAJIM PEMBE OLABİLİR AMA YUMRUKLARIM SİYAH

ZELAL ŞENGÜR: BANDAJIM PEMBE OLABİLİR AMA YUMRUKLARIM SİYAH

İRFAN ARSLAN

Gençlik ve Spor Bakanlığımız’ın belirlemiş olduğu normalleşme süreci kapsamında Milli Sporcularımız çalışmalarına başladı.

Elazığ Gençlik Spor Kulübü, Milli Takım Kick Boks Antrenörü Abdullah Alan; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün bize sağlamış olduğu bu güzel ortam içerisinde Milli Takım sporcusu yetiştiriyoruz. Her yıl 3-5 tane Milli Takıma Sporcu veriyoruz. İl Müdürümüzde bu işi çok çok iyi şekilde yapıyor. Eksiklerimizi günü güne tamamlıyorlar, bir dediğimiz iki olmuyor, kendilerine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

‘’HEDEF DİYARBAKIR- GAZİANTEP MÜSABAKALARINDA DERECE ALMAK‘’

Türkiye Şampiyonluğunu devam ettirmek için antrenmanlarına Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı Yakup Kılıç Spor Salonundaki yenilenen Kick Boks Antrenman Salonunda aralıksız devam ediyor.

Elazığ Gençlik Spor Kulübü, Kick Boks Milli Takım Sporcusu Zelal Şengür hedeflerini açıklarken “ 2011 yılından beri Kick Boks branşıyla uğraşıyorum. Bu branşa başlamamda babamın yönlendirmeleri çok etkili oldu. Önceleri kick boks branşının sadece erkek sporu olduğunu sanıyordum. Ama Elazığ'a gelince bu branşı bayan antrenörlerin de yaptığını gördüm.Bu şekilde bende kick boksa başladım. 2015 yılından beri Kick Boksta Milli Sporcuyum. Aynı zamanda kendi Milli Sporcularımı da yetiştiriyorum. Çalıştırdığım sporcuların bir çoğu Türkiye Şampiyonu oldu. Yakın tarihte yaşanan Covid-19 salgını nedeniyle antrenmanlarımız biraz aksamıştı. Ancak normalleşme süreciyle birlikte bizlerde antrenmanlarımızı salonda yapmaya başladık. 8 Ağustos tarihinde Diyarbakır da maçımız var. Eğer yaşanılan salgın nedeniyle iptal olmazsa şuan ona hazırlanıyoruz. Bu maç bizim için çok önemli. Çünkü bu maçta Türkiye Şampiyonluğumuzu devam ettirirsek Milli Takımda yerimizi almış olacağız.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz salonumuzu yeniledi. Böylelikle salonumuz hem genişledi hem de ring ve diğer aparatlarında gelmesiyle sporcularımız maçlarına daha iyi hazırlanma imkanı buldu. Vermiş olduğu desteklerden dolayı İl Müdürümüz Abdulsamet Eren’e çok teşekkür ederim." dedi.