YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 13:30   Güncelleme : 24-06-2020 13:30

GENÇ HEKİMLERE COVİD-19 TEDBİRLİ YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

GENÇ HEKİMLERE COVİD-19 TEDBİRLİ YEMİN TÖRENİ DÜZENLENDİ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

F.Ü. Tıp Fakültesi 32.Dönem Mezunları Korona Virüs tedbirlerinin alındığı yemin töreni ile hekimliğe ilk adımlarını attılar. Korona Virüs'e karşı alınan tedbirler kapsamında aileler fakülte tarihinde ilk kez yemin törenine katılamadılar.

Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 32.Dönem mezunlarının yemin törenine  Korona Virüs salgınına karşı alınan tedbirler damga vurdu.   32. dönem mezunları sosyal mesafe kuralının uygulandığı  yemin töreninde yemin ederek hekimliğe ilk adımlarını attılar. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi 32.Dönem Mezunları'nın yemin törenine  Elazığ Valisi Erkaya Yırık, F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ, F.Ü T.F. Dekanı Prof.Dr. Mehmet Yalnız ve F.Ü. T.F. öğretim üyelerinin katıldı. Genç hekimler yemin törenin ardından keplerini attılar. 32.Dönem mezunları arasında fakülte birincisi olan Dr.Belinda Gökalp’ın ödülünü Elazığ Valisi Erkaya Yırık verirken, fakülte ikincisi Dr. Yeşim Nergiz’in ödülünü Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, fakülte üçüncüsü Ali Alkaş’ın ödülünü ise Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız takdim etti.

’’GÖREVİMİN 5. GÜNÜNDE SİZLERLE OLMANIN KIVANCINI YAŞIYORUM’’

Tıp Fakültesi mezunlarının yemin törenine katılan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, mezun olan öğrencilerin, ülke adına başarılı bir doktorluk hayatı sürdürmeleri temennisinde bulundu. Vali Yırık,’’Görevimin 5. Gününde sizlerle olmanın kıvancını yaşıyorum. 45 yıllık tarihe sahip iyi imkanlarla donatılmış güzel üniversitenin mezunları oluyorsunuz. Buradan almış olduğunuz mücehhez bilgilerle, insanlarımıza milletimize, vatanımıza hizmetkar olacaksınız. Hepinizin geleceğinin müreffeh, başarılı bir doktor hayatı yaşamasını temenni ediyorum. Hayırlı olsun.’’diyerek mezun olan öğrencileri kutladı.

"HEKİMLİK KUTSAL MESLEKLERDEN BİRİDİR’’

Deprem ve Covid-19 salgını sürecinde özveriyle çalışarak virüsle mücadeleye destek olan öğrencilerini kutlayan F.Ü. Rektörü Prof.Dr. Kutbeddin Demirdağ,’’Hekimlik mesleği, gerçekten en kutsal mesleklerden biridir. Çünkü ana objemiz insan ve insan sağlığıdır. Hayat boyu insan sağlığı ile ilgileneceksiniz. Memleketimizin sağlık sorunlarına çözümler üreteceksiniz. Özellikle şehrimizdeki deprem ve akabinde uluslar arası düzeyde başlayan Covid-19 salgınıyla mücadelede yetişmiş birer üye olarak sahada olacaksınız. Başarılı bir şekilde mücadele vereceğinize olan inancım tamdır. Her zaman yanınızda olduğumuzu bilmenizi isterim.  Hepinizi tebrik ediyorum. Size emek veren, bugünlere yetişmenizi sağlayan bütün ailelerinize şükranlarımı sunuyorum. Kısıtlı bir şekilde yapılan mezuniyet töreniniz hayırlı olsun. Yolunuz açık olsun, bahtınız açık olsun güzel günleriniz olsun. "ifadelerini kullandı.

‘’YORUCU AĞIR BİR EĞİTİMİN SONUNDA 173 ÖĞRENCİMİZ MEZUN OLARAK BİZLERDEN AYRILACAKLAR’’

Pandemi nedeniyle yapılan kısıtlı törende mezun olan 173 öğrencisini tebrik eden F.Ü Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Yalnız, yaptığı konuşmada’’6 yıllık eğitim ve öğretim hayatını başarılı bir şekilde tamamlayan 173 öğrencimiz bugün mezun olarak bizlerden ayrılacaklar.  6 yılın sonunda yorucu ağır bir eğitim döneminden sonra her hekimde olması gereken bilgi beceri ve tutumluluk kazanmış olacak Tıp sanatını icra etmek üzere mezun oluyorsunuz. Bugün bu kadar emeğin meyvesini alma zamanıdır. Hepinizi tebrik ediyorum. Pandemi dolayısıyla kısıtlı bir tören yaptığımız için yanınızda olamayan ailelerinizi de tebrik ediyorum.  Hepinizin hekimlik hayatında başarılar diliyorum, Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’’dedi.

Konuşmaların ardından Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. İrfan Kaygusuz tarafından dönem mezunlarına yemin ettirilmesi sonrası mezun olan öğrenciler coşkuyla keplerini havaya attı. 6 yılın sonunda mezun oldukları için çok mutlu olduklarını ifade eden genç hekimler yemin töreni sonrası mutluluklarını korona virüs önlemleri nedeniyle yemin törenine alınmayan ve spor salonu dışında kendilerini bekleyen aileleriyle paylaştılar.