YEREL
Giriş Tarihi : 24-06-2020 17:01   Güncelleme : 24-06-2020 17:06

ŞEHİT DURAK, BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

ŞEHİT DURAK, BABASININ YANINA DEFNEDİLDİ

Hakkari’nin Yüksekova İlçesinde sınır ötesinden gelen taciz ateşi sonucu şehit olan 21 Yaşındaki Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak'ın naaşı Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Göze Kaya köyünde babasının mezarının yanında toprağa verildi.

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Tuğ Tepe Karakolu’na nöbet değişimi sırasında sınır ötesinden terör örgütü tarafından saldırı gerçekleştirildi. Saldırıda iki asker yaralandı.Yaralı askerlerden Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak, kaldırıldığı hastanede kurtarılamayarak şehit oldu.

Şehit Askerin naaşı memleketi Elazığ'ın Maden ilçesine getirilerek Kortik Mahallesindeki baba evinde helallik alındı.

Şehidin naaşı daha sonra Diyarbakır'ın Ergani ilçesindeki Göze Kaya köyüne götürüldü. Şehit için cenaze namazı kılındı, dua edildi. İl Müftüsü Selami Aydın'ın kıldırdığı cenaze namazının ardından şehidin naaşı babasının mezarı yanında dualarla defnedildi.

Cenaze törenine, Milli Savunma Bakanı Yardımcısı Alparslan Kavaklıoğlu, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Diyarbakır Valisi Münir Karaloğlu, Elazığ İl Jandarma Komutanı Gökhan İnan, Elazığ Emniyet Müdürü Celal Sel, Maden ilçe protokolü, emniyet ve askeri erkan, şehidin ailesi, yakınları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Şehit Piyade Sözleşmeli Onbaşı Recep Durak'ın bekar olduğu, babasının bir süre önce yaşamını yitirdiği öğrenildi.