YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2020 13:45   Güncelleme : 26-06-2020 13:51

İLİMİZDE 46 BİN ÖĞRENCİ YKS’YE GİRECEK

İLİMİZDE 46 BİN ÖĞRENCİ YKS’YE GİRECEK

İRFAN ARSLAN

Uzun bir çalışma döneminin sonunda geleceğini belirleyecek olan gençler Cumartesi ve Pazar yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Sınavına girecekler.

YKS kapsamında yarın sabah oturumunda yapılacak olan TYT sınavına 25 bin, 28 Haziran’da sabah oturumunda yapılacak olan AYT sınavına 19 bin yarın öğlenden sonra yapılacak olan oturumda ise YDT sınavına 2 bin olmak üzere toplam 46 bin öğrenci sınavlarda ter dökecekler.

ÖSYM Elazığ İl Koordinasyon Kurulu, ilimizde yapılacak olan sınavla ilgili gerekli önlemlerin alındığını belirerek, ”Öğrencilerimizin geleceğini belirleyecek olan YKS öncesi ve sınav esnasında uygulanacak olan önlemler konusunda gerekli tedbirlerin alınması, uygulanması noktasında gerekli hazırlıklar tamamlandı. Amacımız bu süreç içinde hiçbir olumsuzluk yaşanmadan bu sınavların yapılması. Bunun için Öğrencilerin ve Velilerinin uyması gereken tedbirleri asla ihmal etmemesini istiyoruz. Sınav günleri de öğrencilerin sınav merkezlerine erken gelmelerini ve içeri alınırken sosyal mesafelere dikkat etmelerini istiyoruz” dediler.

Yetkililer gençlerin geleceğini belirleyecek olan YKS süresince ilimizde sessiz bir ortam oluşturulması için vatandaşların gerekli planlamaları yapmalarını da istediler. Öte yandan bu hafta sonunda dışarı çıkma yasağı bulunması nedeniyle sadece sınava girecek olan öğrenciler ile bunları sınav merkezine götürecek olan velileri sokağa çıkabilecekler.