YEREL
Giriş Tarihi : 26-06-2020 14:53   Güncelleme : 26-06-2020 14:53

CEMAAT CAMİYE SIĞMADI

CEMAAT CAMİYE SIĞMADI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’da Cuma namazını kılmak için camilere giden vatandaşlar camilere sığmayınca sosyal mesafe kuralına dikkat ederek Cuma namazlarını camilerin etrafındaki sokaklarda ve caddelerde kıldılar. Vatandaşların oluşturduğu namaz safları Saray Cami'den Gazi Caddesi yakınına kadar uzandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı almış olduğu kararla uzun bir süredir vakit namazlarına kapalı olan camileri yeniden vakit namazlarına açmıştı. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın bu kararı sonrasında büyük bir hasretle vakit namazlarında camileri dolduran vatandaşlar Cuma namazında camilere sığmadı.  Camiler sosyal mesafe kuralı gereğince kapasitesinin yarısı kadar vatandaşı kabul edince camiler kısa sürede doldu.  Cuma namazı için camilere giden vatandaşlar camiler dolduğu için namazlarını sokak aralarında ve caddelerde kılmak zorunda kaldılar.

SARAY CAMİİİ ÇEVRESİ NAMAZ KILANLARLA DOLDU TAŞTI

Elazığ’da kent merkezinde bulunan en büyük ikinci camii konumunda bulunan Saray Camii'ne Cuma namazını kılmak için gelen vatandaşlar camiye sığmayınca caminin etrafındaki sokaklara taştı. İbadetlerini yerine getirmek için camiye gelen vatandaşlar camiye sığmayınca, Korona Virüs'e karşı uygulanan sosyal mesafe kuralına dikkat ederek camii yakınındaki sokak ve caddelerde ibadetlerini yerine getirdiler. Güneşin yakıcı etkisine aldırış etmeden ibadetlerini yerine getiren vatandaşlar eşine az rastlanır bir şekilde Saray Camii'den Gazi Caddesi yakınına kadar uzanan saflar oluşturdular. Cuma namazını kılmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren vatandaşların ortak duası ise Korona Virüs'ün son bulması oldu.