YEREL
Giriş Tarihi : 27-06-2020 08:48   Güncelleme : 27-06-2020 08:48

EK SEFERLER VİRÜS RİSKİNİ AZALTACAKTIR

EK SEFERLER VİRÜS RİSKİNİ AZALTACAKTIR

İRFAN ARSLAN

Elazığ’da Belediyenin aldığı karar ile bazı hatlarda otobüs seferlerine ek sefer konulmasına vatandaştan yeni hatlara de ek sefer konulması talebi geldi.

Elazığ Belediyesi Meclisi aldığı karar ile yolcu yoğunluğu çok olan Doğukent, Ulukent, Bahçelievler ve Abdullahpaşa güzergâhlarımızda saat başı olan seferlerimiz yarım saatte bir olacak şekilde düzenlendi. Abdullahpaşa Çevreyolu seferlerimiz de artırılarak çeyrek kala ve çeyrek geçe olacak şekilde ek seferlerin konulduğunu açıklamıştı.

İlimizin Sürsürü ve Hilalkent semtlerine düzenlenen otobus seferlerinin de yetersiz kaldığını belirten vatandaşlar; “Elazığ Belediyesi ilimizin bazı hatlarında otobüs sefer sayılarına ek sefer koymasını memnunlukla karşıladık. Elbetteki bu süreç içinde vatandaşların sağlığı önemli ve bunu koruma adına de gerekli önlemler artırılarak alınmalı. İlimizin Sürsürü ve Hilalkent semtleri de yolcu yoğunluğu olan hatlar arasında. Bu hatlarda da ek seferlerin konulması hem zaman kaybını önleyecek hem de sosyal mesafe konusunda taşımacılık alanında olumlu sonuç verecektir. Ek seferlerin konulması vatandaşları rahatlatacaktır. Elazığ Belediyesi Meclisinin bu konuyu dikkate alarak talebimizi olumlu karşılamasını bekliyoruz. Ülkemiz genelinde koronavirüs ile mücadele alanında en önemli noktalardan birini toplu taşıma oluşturuyor. Otobüs seferleri ek seferler ile desteklenmesi, bu alanda yapılan mücadeleye olumlu katkı sağlayacaktır. İnsanlarımız da endişe yaşamayacaktır” dediler.