YEREL
Giriş Tarihi : 30-06-2020 12:08   Güncelleme : 30-06-2020 12:08

SİVRİCE'DE İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

SİVRİCE'DE İÇME SUYU HATTI YENİLENİYOR

Sivrice Belediyesi, vatandaşlara daha sağlıklı ve temiz içme suyu sağlayabilmek amacıyla yeni su deposu ve isale hattı yenileme çalışması başlattı.

Hazar gölü, Hazarbaba Kayak Merkezi ve birçok doğal güzelliği bünyesinde barındıran Sivrice ilçesinde yatırım çalışmaları devam ediyor.

Göreve geldiği günden buyana ilçede önemli hizmetlere imza atan Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, vatandaşların sağlığını yakından ilgilendiren bir çalışma başlattı.

Başkan Gündoğan, yaptığı açıklamada, ilçeye daha sağlıklı su verilmesi amacıyla yeni su depoları inşa ettirdiklerini ve içme suyu isale hattını yenilediklerini ifade etti.

Sivrice Belediye Başkanı Turgay Gündoğan, "İlçemize daha sağlıklı su vermek için Karaçalı mahallemize iki adet 50 tonluk ve ilçemiz için de 1000 tonluk su depolarımızın yapımına başladık. Yeni depomuza su kaynaklarımızı toplayarak, hatları da yenileyip, ilçe merkezime kadar gelen mevcut aspes boruları da iptal ederek yeni hatları çekip hemşerilerimizin saf ve katıksız Karaçalı suyunu kullanımını sağlayacağız. İlçemize hayırlı olsun." dedi.