SPOR
Giriş Tarihi : 30-06-2020 16:52   Güncelleme : 30-06-2020 16:52

1. AMATÖR LİG’DE DÜŞME KALDIRILDI MI?

1. AMATÖR LİG’DE DÜŞME KALDIRILDI MI?

İRFAN ARSLAN

ASKF Başkanı Mustafa Gür, 1. Amatör Lig’de düşmenin şu aşamada kaldırılmadığını, hali hazırda 2 ekibin 2. Amatör Lig’e düştüğünü dile getirirken; “BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve illerin en üst yerel ligleri ile ilgili açıklama en kısa zamanda TASKK (Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu) Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından yapılacaktır.” dedi.

Geçtiğimiz gün gerçekleştirilen toplantıda Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Elazığ 2. Amatör Futbol Ligi’nden 9 takımın, 1. Amatör Futbol Ligi’ne yükseltildiğini duyurmuştu. ASKF Başkanı Gür; “Toplamda Türkiye’de 18 ilimizde alınan kararlar Amatör İşler Kurulu tarafından onaylandı. Bunlardan biri de Elazığ. 2. Amatör Lig’den 1. Amatör Lig’e yükselen ekipleri kutlarım.” demişti.

1. AMATÖR LİG TESCİL EDİLECEK Mİ?

Bu gelişmenin ardından 1. Amatör Lig’in de tescil edilip edilmeyeceği merak edilmeye başlandı. Ayrıca 9, 2. Amatör Lig ekibinin 1. Amatör’e yükseltilmesiyle bazı taraftarlar tarafından bu ligde düşmenin kaldırılıp kaldırılmadığını da soruyor. Bu konuları ve soruları ASKF Başkanı Mustafa Gür’e sorduk.

Başkan Gür 1. Amatör Lig’de düşmenin şu aşamada kaldırılmadığını, hali hazırda 2 ekibin 2. Amatör Lig’e düştüğünü dile getirirken, liglerin tescil edilip edilmemesi konusunun da henüz netlik kazanmadığını kaydetti. Başkan Mustafa Gür; “BAL (Bölgesel Amatör Lig) ve illerin en üst yerel ligleri ile ilgili açıklama en kısa zamanda TASKK (Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu) Genel Başkanı Ali Düşmez tarafından yapılacaktır.” dedi.