YEREL
Giriş Tarihi : 01-07-2020 07:59   Güncelleme : 01-07-2020 08:01

BÖLGEMİZİN İNSANI HAKKARİ İLİ EFSANE VALİSİNE GAZETEMİZ YAZARI SELAHADDİN CANPOLAT'TAN ZİYARET

BÖLGEMİZİN İNSANI HAKKARİ İLİ EFSANE VALİSİNE GAZETEMİZ YAZARI SELAHADDİN CANPOLAT'TAN ZİYARET

Gazetemiz köşe yazarlarından Selahaddin Canpolat, Hakkari'nin Efsane Vali'si ve kayyum belediye başkan vekili İdris AKBIYIK beyi ziyaret etti.

"Nam-ı diğer Efsane Vali Hakkari'nin gönlünü fethetmiş Sayın İdris Akbıyık beyi mütevazı valilik makamı ve belediye başkanlığı makamında Abim Cemal Canpolat Eniştem Mehmet Ece yeğenim Mustafa Ece ile ziyaret ettik. Sıcak ve samimi bir ortamda geçen ziyarette Vali Akbıyık, Hakkari ile ilgili hayallerini gerek valilik makamı gerekse kayyum görevi olarak yaptıklarını yapacaklarını paylaştı...

Elazığ Haberkent Gazetesi ailesi ve köşe yazarı olarakta, Hakkari'ye can katan halk ile iç içe neredeyse Hakkari merkez ve sokaklarını yürüyerek eşlik ettim. insanlara selam veren her bireye temas eden dost canlısı Efsane Vali'yle ziyaretler gerçekleştirdik.

Hakkari'ye göreve geldiği ilk günden itibaren varlığını ortaya koymuş Vali İdris Akbıyık Bizleri güler yüzü samimi ve sıcak karşılaması ziyadesiyle bizleri memnun etmiştir.

30 yılı aşkın süredir kamu idarecisi olarak görev yaptığını söyleyen Hakkari Valisi Sayın İdris Akbıyık, devletin, milletin önemine değindi. Devletin varlığı Hakkari ve insanlarımızın üzerinde hep var olduğuna geniş yer vermiştir.

"Efsane valinin; Bütün makamların gelip geçici olduğunu belirlemesi oldukça manidar olduğunu belirtirim.

"Vali Akbıyık, “Görev yaptığımız sürece Hakkari ve insanlarımızı utandıracak hiçbir işin içinde olmayacağız. Hiç kimseyi ötekileştirmeden kardeşliğimizi devam ettireceğiz. Devletimize düşman olanlarında her zaman karşısında olacağız. Ötemileştirmekten değil, Demokratik katılımdan yanayım sözlerini etti.

"Hakkari Sivil toplum kuruluşlarımızla ve şehrimizi kanaat önderleri tüm katmanlarıyla sık sık bir araya geliyoruz dedi . Halka hizmeti hakka hizmet telakki eden sayın Valiye teşekkür ederiz. Bizimle birlikte Bütün kamu görevlilerin amacı bu yüce halka hizmet etmek olmalıdır. Hakkari'de ilk ele aldığımız konuların başında eğitim birinci sıradadır.

AKBIYIK devamında şu Sözleri ekledi;

Bir millet eğitimde ileri bir seviyede değilse, teknoloji, bilim üretemiyorsa tarih sahnesinden silinmeye mahkûmdur.”dedi.

İnşallah eğitimi çok daha iyi bir noktaya getireceğiz. Beraberinde olmazsa olmazımız, önceliğimiz ise sağlıktır.

‘İnsanı yaşat ki devlet yaşasın’ ilkesini düstur edineceğiz. Dünya teknolojilerini kullanabilen, vatansever, bayrak sevgisini benimsemiş bir nesil yetiştirirsek gelecek hayırlı olacaktır. Ülkemizi hep birlikte daha yükseklere taşımak için çalışıyoruz.” dedi.

Vali AKBIYIK ayrıca, “Hakkari'yi doğduğum yer yaşadığım büyüdüğüm il olarak görüyorum dedi. Memleketim Malatya ile aynı bölge aynı kültür aynı Millet olarak görüyorum.

O yüzden Hakkariye bu bölgeye insanlarımıza çok yabancı sayılmam. Devamında Üniversitemiz güzel bir üniversitedir.Üniversiteye ek olarak yapılan inşaatlar sosyal donatılar hızla devam etmektedir. Üniversitemizin bölgede örnek bir üniversite olması için çabamız devam etmektedir.. Birinci önceliğimiz eğitim. Eğitimi mutlaka geliştirmemiz gerekiyor. Zirveye çıkmak zordur, ama zirvede kalmak daha zordur inşallah hedeflerimize koşuyoruz dedi.

Özel sektör konusunda, sayın AKBIYIK iş adamlarına kolaylık sağladıklarını,işletmelere imkan verdiklerini, kuruluşlara yardımcı olduklarını belirtti.

Allah izin erdikçe Hakkari'ye cezbedici imkanlar getireceğiz, dedi..

"Gerek vali gerekse belediye yetkilisi olarak sanayimizin gelişmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağım.

“Devleti bir bütün olarak algılarım ve ona göre davranırım. Ben vatana hizmet etmek için buradayım. İnşallah tüm katmanlarla güzel hizmetler yapacağız diyerek sözlerine noktayı koydu.Ben tekrar Hakkari'nin sıcak yüzünü bize yaşatan sayın valime birlikte ziyaret etiğim ekip adına teşekkür ederim.