YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2020 15:54   Güncelleme : 03-07-2020 15:54

AKTAŞ ZÜLFÜ AĞAR POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

AKTAŞ ZÜLFÜ AĞAR POLİS MESLEK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRLÜĞÜ’NÜ ZİYARET ETTİ

Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş, beraberindeki daire başkanları ile sabah saatlerinde Elazığ'a geldi.

İlk olarak kısa süre önce göreve başlayan Vali Erkaya Yırık'ı ziyaret eden Emniyet Genel Müdürü Aktaş, Elazığ Valisi Erkaya Yırık ile birlikte,  yapılacak olan Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası alanında incelemelerde bulundu.

Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü binasının akıbetiyle ilgili, İçişleri ve Adalet Eski Bakanı Mehmet Ağar, Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş ve AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Tolga Ağar’ın yoğun uğraşları sonucunda geçtiğimiz aylarda önemli bir gelişme yaşanmıştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından, Elazığ Valiliği’ne Hankendi Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Hazineye ait arazinin, Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü yapılmak üzere İçişleri Bakanlığı’na (Emniyet Genel Müdürlüğü’ne) tahsis edildiğine ilişkin yazı gönderilmişti. Gönderilen yazıya göre, Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü yıkılarak yeni binası Hankendi Mahallesi sınırları içerisinde yapılacak ve hizmete yeniden başlayacak.

Yapılacak olan Elazığ Zülfü Ağar Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü binası alanında incelemelerde bulunan Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş daha sonra Vali Erkaya Yırık ve beraberindeki heyet ile İl Emniyet Müdürlüğü ,İl Jandarma Komutanlığı ve Belediye Başkanlığına ziyaretlerini gerçekleştirdi.