YEREL
Giriş Tarihi : 03-07-2020 19:15   Güncelleme : 03-07-2020 20:11

PAYLAŞIM SONRASI ESRA’NIN TEDAVİ MASRAFI TOPLANDI

PAYLAŞIM SONRASI ESRA’NIN TEDAVİ MASRAFI TOPLANDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’ın Kovancılar ilçesinde genç kızın ameliyat masraflarının karşılanması için bir vatandaşın başlattığı yardım kampanyası sonrası gerekli olan para miktarı toplandı. Başlatılan yardım kampanyasında 50 bin TL toplanması üzerine Kaymakam Karaloğlu ve Belediye Başkanı Akpınar devreye girerek geriye kalan miktarı üstlendi.

Kovancılar ilçesinde yaşayan 22 yaşındaki Esra Çiftçi, 2011 yılında ortaya çıkan rahatsızlığı nedeniyle geçtiğimiz sene ameliyat oldu, ancak çare olmadı. Sağlığına kavuşması için yapılacak olan ikinci bir ameliyat için 65 bin TL istenmesi üzerine çaresiz kalan Çiftçi’nin ameliyat masrafları İlçede esnaf olan Halis Üzer tarafından başlatılan yardım kampanyasıyla toplandı. Esnaf Halis Üzer tarafından sosyal medyada başlatılan yardım kampanyasına Elazığ dışında farklı şehirlerden de gelen yardımlarla 50 bin TL’ye yakın bağış toplandı. Ameliyat için istenen 65 Bin TL için eksik kalan miktarı ise bu durumdan haberdar olan İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu ile İlçe Belediye Başkanı Hacı Akpınar’ın tamamladığı öğrenildi.

‘’BU BENİM KIZIM DA OLABİLİR DİYEREK YARDIM KAMPANYASI BAŞLATTIM’’

Çiftçi ailesinin böyle bir hastalıkla karşı karşıya kaldığını ve maddi durumunun yetersiz olduğundan dolayı ameliyatı gerçekleştiremediğini yakınlarından öğrendiğini belirten Halis Üzer, bu duruma karşı duyarsız kalmamak adına sosyal medya hesabından bir yardım kampanyası başlatılarak yaklaşık 50 bin TL topladığını ifade etti. Olayı öğrendiğinde Esra Çiftçi’nin kendi kızı da olabilir düşüncesiyle hareket ettiğini belirten 43 yaşındaki 3 çocuk babası Halis Üzer, gazetemize yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; ‘’ 3-4 gün önce Esra Çiftçi kardeşimizin olayıyla ilgili bir duyum aldım. Kızın yakınlarıyla görüştüm, durumunu sordum,bilgi aldım. Olayın gerçek olduğunu anladıktan sonra kendi dünyamda bir duygu patlaması yaşadım, bu benim kızım da olabilirdi düşüncesiyle sosyal medyada kendi sayfamda yardım kampanyası adı altında bir çağrıda bulundum. Çağrı sonrası vatandaşlarımız gerçekten bir kez daha duyarlı olduklarını gösterdi. Kızın tedavi masraflarını karşılamak için birçok destek mesajı geldi.’’dedi

‘’ÜÇ-DÖRT GÜN İÇERİSİNDE 50 BİN TL TOPLANDI’’

Sosyal medyada yaptığı yardım çağrısı sonrası yaklaşık 50 bin TL’ye yakın para toplandığını belirten esnaf Halis Üzer,’’Yaptığım çağrı sonrası duyarlı vatandaşlarımızdan inanilmaz bir şekilde destek geldi ve eklediğim Esra Çiftçi’nin annesinin hesap numarasına 3-4 gün içerisinde yaklaşık 50 bin TL geldi.Şeffaf olması için duyarlı vatandaşlarımızın yaptığı yardımları da yine sosyal medya hesabımda canlı yayın açarak açıkladım. ’’diye ifade etti.

KAYMAKAM VE BELEDİYE BAŞKANI EKSİK OLAN MİKTARINI ÜSTLENDİ

Durumdan haberdar olan İlçe Kaymakamı Bünyamin Karaloğlu ile İlçe Belediye Başkanı Hacı Akpınar genç kızın babası Bülent Çiftçi’ye ulaşarak gereken yardımların yapılacağını belirterek ameliyat masrafı için toplanan paranın eksik olan miktarını üstlendi. Baba Bülent Çiftçi ile görüşen Kaymakam Karaloğlu ve Başkan Akpınar, genç kızın sağlığına kavuşması adına ameliyat için gereken desteği karşılayacaklarını belirttiği öğrenildi.

Öte yandan Kızının sağlığına kavuşacağı için mutlu olduğunu belirten Baba Bülent Çiftçi, Kaymakam Karaloğlu, Belediye Başkanı Akpınar ve yardımda bulunan diğer vatandaşlara teşekkürlerini iletti.