YEREL
Giriş Tarihi : 07-07-2020 15:06   Güncelleme : 07-07-2020 15:06

MHP İLE CHP ARASINDA EMSAL ARTIŞI GERGİNLİĞİ YAŞANDI

MHP İLE CHP ARASINDA EMSAL ARTIŞI GERGİNLİĞİ YAŞANDI

FAİK AKGÜN

Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları'nın önerisiyle Fevziçakmak ve Yıldızbağları Mahalleri'nde emsal değer artışı meclis gündemine geldi.  Fevziçakmak ve Yıldızbağları Mahallerinde emsal artışına karşı çıkan MHP'li Belediye Meclis Üyesi  Suat Yaşa ile CHP'li Meclis üyesi Murat Akkoç arasında gerginlik yaşandı.

Elazığ Belediyesi Temmuz Ayı Belediye Meclisi toplantılarının ikinci oturumu yapıldı. Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ,  " Biz depremden etkilenen orta ve ağır hasarlı binaların  hızlı bir şekilde yeniden yapılması ve insanlarımızın mağdur olmaması için depremden etkilenen bölgelerde %10  artışı yaptık. Ancak Fevziçakmak ve Yıldızbağları Mahalleleri depremden çok fazla etkilenmediği için bu bölgelerde herhangi bir düzenleme yapmadık. Bu noktada benim şöyle bir önerim var;   kat artışına gidilmeden bu mahallerimiz içinde emsal artışını arkadaşlarımızın onayına sunalım" dedi.

MHP FEVZİÇAKMAK VE YILDIZBAĞLARINDAKİ EMSAL ARTIŞINA KARŞI ÇIKTI

Başkan Şerifoğulları' nın önerisi sonrasında  öneriye karşı çıkan MHP'li Suat Yaşa ,  emsal ve kat artışlarının  38 mahalleyi kapsadığını iddia ederek öneriye karşı olduklarını ifade etti.    Yaşa nın iki mahalledeki kat artışlarına karşı olduğunu açıklaması üzerine söz alan CHP'li Meclis Üyesi Murat Akkoç, "  Bu mahallerimizde istedikleri oyu almadıkları için karşı çıkıyorlar. Seçim dönemlerinde MHP'liler bu mahallerimizde sokak sokak gezip oy istediler. Bu insanlarımız bu kişileri evlerine kabul edip ekmeklerini bile bölüştü.  O gün bu insanlara bu vaatte bulundunuz.  Ancak bugün bu vaadin tam tersi yönünde hareket ediyorsunuz. Ben  imar komisyonundaki arkadaşlarımızın dik durmasını ve kimseden talimat almamasını bekliyorum." dedi. Zaman zaman seslerin yükseldiği tartışmanın son bulmasının ardından  öneri ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti'li Meclis Üyeleri ise  başkan Şerifoğulları tarafından sunulan öneriyi desteklediklerini ifade ettiler. Başkan Şerifoğulları tarafından sunulan önerinin meclis gündemine gelmesi bekleniyor.