HABER
Giriş Tarihi : 11-07-2020 14:01   Güncelleme : 11-07-2020 14:01

KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILACAK İLACA ÜRETİM RUHSATI VERİLDİ

KORONAVİRÜS TEDAVİSİNDE KULLANILACAK İLACA ÜRETİM RUHSATI VERİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından korona tedavisinde kullanılacağı duyurulan "Favira 200 mg Film Kaplı Tablet" ilacına üretim ruhsatı verildi.

Türkiye Koronavirüsle mücadelesinde önemli bir adım attı. Koronavirüs tedevisinde kullanılacak bir ilacın daha üretimine ruhsat verildi.

İMAL RUHSATI DÜZENLENDİ

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan yapılan paylaşımda; "İmal ruhsatını talep ettiğiniz 'Favira 200 mg Film Kaplı Tablet' isimli ürüne ait 10.07.2020 tarih ve 2020/147 numara ile imal ruhsatı düzenlenmiştir. Ruhsat bedelinin tahakkuk ettirilebilmesi amacıyla resmi üst yazı ile Ruhsatlandırma Birimi'ne ait ruhsat bedeli başvuru türü seçilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Söz konusu ürünün ruhsat tarih/numarasının yansıtıldığı KÜB/KT örneklerinin pdf biçiminde aynı başvuru ekinde Ruhsatlandırma Birimi'ne sunulması hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim." İfadeleri kullanıldı.

BAKAN KOCA MÜJDEYİ VERMİŞTİ

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan Favipiravir isimli ilacın faydalı olduğunu ve her geçen gün kullanımının arttığını belirterek, ilacın artık Türkiye'de de üretileceğinin müjdesini vermişti.