YEREL
Giriş Tarihi : 13-07-2020 23:37   Güncelleme : 13-07-2020 23:37

ESNAF: OYUNLARIN BİR AN ÖNCE AÇILMASINI İSTİYORUZ

ESNAF: OYUNLARIN BİR AN ÖNCE AÇILMASINI İSTİYORUZ

1 Haziran’dan itibaren hizmet vermeye başlayan kahvehane ve kıraathanelerde oyun yasağı devam ediyor. Oyun olmayınca iş yapmadıklarını ifade eden Kahvehaneciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, esnafın kan ağladığını söyledi.

Korona Virüs tedbirleri kapsamında 80 gün boyunca kapısına kilit vuran Kahvehaneler ve Kıraathaneler, kapılarını “oyunsuz” olmak kaydıyla 1 Haziran tarihinde açtı. 1 Haziran’da hizmete başlayan umuma açık istirahat ve eğlence yerlerinde, iskambil, okey, tavla oynatılmıyor, nargile satışları yapılmıyor. Bu durumun kendilerini olumsuz etkilediğini ifade eden kahvehaneler, zor günlerin devam ettiğini kaydetti.

ESNAF: OYUNLARIN BİR AN ÖNCE AÇILMASINI İSTİYORUZ

 Sürekli iş yerlerini ilaçladıklarını, korona virüse karşı tedbirlerini en sıkı şekilde aldıklarını ifade eden kıraathane sahipleri, “ Şuan ki sıkıntılarımız çok büyük, oyunların bir an önce açılmasını istiyoruz. Açılmadığı takdirde kahveleri kapatacağız. Çünkü evlerimiz kira bura kira biz 6 aydır çalışamadık bu bizim için büyük sıkıntı. Bunun bir an önce giderilmesi gerekir” dedi.

BOZKURT: ESNAFIN DURUMU HİÇ İYİ DEĞİL

Esnafının zor günlerden geçtiğini ifade eden Kahveciler Odası Başkanı Nihat Bozkurt, “Kahvelerimizi ilaçlıyoruz. Kahvelerimizde oyun yok. Ve kahvecilerimiz dert yanıyor. İnşallah bir an önce kahvelerimiz oyuna başlar. Kahvelerimiz ilaçlanıyor ve sosyal mesafe kuralına uyuluyor. En az 30 masası olan kahveyi 20 taneye düşürdüler. Ekonomik açıdan sıkıntılarımız var. İşçilerin sigortalarını yatıramıyoruz. Esnafın durumu hiç iyi değil” diye konuştu.