YEREL
Giriş Tarihi : 15-07-2020 16:28   Güncelleme : 16-07-2020 11:08

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ YAPILDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ’NDE 15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ YAPILDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümünde şehitleri hatırlamak, gösterilen direnci, birlikteliği ve iradeyi belleklerde taze tutmak için, Fırat Üniversitesi Rektörlüğü tarafından “15 Temmuz Temalı Fotoğraf-Resim Sergisi ve Şehitler Yolu Yürüyüş Parkurunun Açılışı” yapıldı.

Ülkenin bölünmez bütünlüğüne tehdit oluşturan her türlü terör eylemi ve oluşumlarına karşı birlikte mücadele etme refleksine sahip bir millet olabilmenin yanı sıra, bu tip hain girişimlerin önüne sanatsal bir duruşla da duvar örülebileceğini anlatmak isteyen bu sergi, mücadelenin ve bir arada olmanın farklı bir biçimini de gözler önüne sermektedir. 

Fırat Kültür Parkta düzenlenen serginin açılışına, Elazığ Valisi Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş, Cumhuriyet Başsavcısı Osman Köse, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Emniyet Müdürü Celal Sel, Ticaret Odası Başkanı Asilhan Arslan, AK Parti İl Başkanı Ramazan Görgüze, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Genel Sekreter Prof. Dr. Ahmet Özer, Fırat Üniversitesi yöneticileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Öte yandan, Fırat Kültür Park yürüyüş parkurunda 15 Temmuz da şehit olan 251 şehidin fotoğraflarının ve isimlerinin yer aldığı kırlangıç bayraklarla donatılarak, yürüyüş yolundaki 251 ağaca asıldı.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 4. yıl dönümü dolayısıyla Fırat Üniversitesi olarak çeşitli etkinlikler gerçekleştirdiklerini belirterek, etkinlikler kapsamında 15 Temmuz Temalı Fotoğraf-Resim Sergisinin açılışı ile Fırat Kültür Parkta bulunan yürüyüş parkurundaki ağaçları 251 şehidin fotoğraflarının ve isimlerinin yer aldığı kırlangıç bayraklarla donattıklarını söyledi.