YEREL
Giriş Tarihi : 23-07-2020 10:39   Güncelleme : 23-07-2020 12:47

KONTEYNER KENTTE KALAN DEPREMZEDELERE VANTİLATÖR DAĞITILDI

KONTEYNER KENTTE KALAN DEPREMZEDELERE VANTİLATÖR DAĞITILDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Aşağıdemirtaş, Kırklar ve Doğukent Geçici Konaklama Alanı'ndaki depremzede vatandaşlara sıcaklıkların artması nedeniyle  bin 600 adet vantilatör dağıtıldı. Ayrıca Elazığ Valisi Erkaya Yırık, AFAD Müdürlüğü deposunda bulunan buzdolabı, klima halı ve mobilyaların da depremzede ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtılacağını açıkladı.

İlimize atandıktan kısa süre sonra Elazığ'ın sorunlarına hakim olan Elazığ Valisi Erkaya Yırık, yakın ilgi gösterdiği Konteyner Kentleri ziyaret ederek depremzede vatandaşların istek ve taleplerini dinledikten sonra harekete geçti. Elazığ'da sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle Vali Yırık'tan serinlemek için  vantilatör talep eden depremzedelerin istekleri yerine getirildi.  Aşağıdemirtaş, Kırklar ve Doğukent Geçici Konaklama Alanı'nda kalan depremzedelere bin 600 adet vantilatör verildi.

VALİ YIRIK DAĞITIMLARA BİZZAT KATILDI

 Elazığ Valisi Erkaya Yırık bizzat katıldığı vantilatör dağıtımı ile ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklamada bulundu.  Elazığ Valisi Erkaya Yırık sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada," Devletimiz, depremzedelerimiz için, sıcak günlerde, tüm imkanlarını sunmaya devam ediyor; 1600 adet  vantilatörü, Aşağıdemirtaş, Kırklar ve Doğukent Konteyner Geçici Konaklama Alanı’ndaki, tüm ailelerimize ulaştırdık."dedi. 

Öte yandan AFAD Müdürlüğü deposunda bulunan temel ihtiyaç malzemelerinin de vatandaşlara ulaştırılacağını açıklayan Vali Yırık yaptığı açıklamada," İl AFAD Müdürlüğü Deposu’ndaki onlarca mini buzdolabı, klima, halı ve mobilyalar - başta depremzedelerimiz olmak üzere - ihtiyaç sahipleri vatandaşlarımıza, süratle verilecek."dedi.