YEREL
Giriş Tarihi : 24-07-2020 19:28   Güncelleme : 24-07-2020 19:28

MİLLETVEKİLİ TOLGA AĞAR’DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

MİLLETVEKİLİ TOLGA AĞAR’DAN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

AK Parti Elazığ Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Üyesi Zülfü Tolga Ağar, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, gece gündüz demeden fedakârca görev yapan basın mensuplarının Gazeteciler ve Basın Bayramı'nı kutladı.

24 Temmuz 1908 tarihinde Türk basınında sansürün kaldırılmasının basın tarihimiz açısından bir dönüm noktası olduğunu belirten Milletvekili Ağar, halkımıza doğru haber alma imkânı sağlayan ve düşüncelerini başkaları ile paylaşmasına aracı olan basın kuruluşlarının önemli bir toplumsal görev icra ettiğini vurguladı.

Ağar, Basın meslek ilkelerine uygun, tarafsız ve objektif bir yayıncılık ilkesiyle; toplumsal değerlere saygılı, sorumluluk bilinci içinde, tarafsız bir anlayışla görevini yerine getiren özgür basın, demokratik toplum düzeninin korunmasının en büyük güvencesidir.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ün, “Basın, Milletin müşterek sesidir” ifadesi basının toplumu aydınlatması bakımından üstlendiği görevi en açık şekilde belirtmektedir.

Bu vesileyle, zor koşullarda, büyük bir özveriyle görevlerini yerine getiren tüm basın mensuplarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutlar, sağlık, mutluluk ve başarılar dilerim.”ifadelerini kullandı.