YEREL
Giriş Tarihi : 25-07-2020 09:41   Güncelleme : 25-07-2020 09:41

BAKAN KURUM: ELAZIĞ’IMIZA İLK KONUTLARIMIZI TESLİM ETMEYE BAŞLAYACAĞIZ

BAKAN KURUM: ELAZIĞ’IMIZA İLK KONUTLARIMIZI TESLİM ETMEYE BAŞLAYACAĞIZ

İstanbul’da bir programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Ocak ayında deprem meydana geldi sekizinci ayın içerisinde Elazığ’ımıza, Malatya’mıza ilk konutlarımızı teslim etmeye başlayacağız” dedi.

Okmeydanı'nı sağlıklı bir yaşam alanına dönüştürmek amacıyla hayata geçirilen “Okmeydanı Kentsel Dönüşüm Projesi”nin Bilgilendirme Toplantısı Fetihtepe Mahallesi Camii Sokak’ta gerçekleştirildi. Programda konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum kentsel dönüşüm alanında yapılan çalışmalara değindi.

Türkiye’nin büyük bölümünün deprem riski altında olduğuna dikkat çeken Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Maalesef, bizim cennet vatanımızın yüzde 66’sı deprem riski altında. Nüfusumuzun yüzde 71’i de bu alanlarda yaşıyor. Son 100 yılda büyüklüğü 6’nın üzerinde 60’a yakın deprem yaşadık, bu depremlerde 80 bin canımızı toprağa verdik. 2012 yılında; Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bedeli ne olursa olsun yapacağız’ sözleriyle, Kentsel Dönüşüm seferberliği İstanbul’da Gaziosmanpaşa’da başladı. O günden bugüne 81 ilimizde 1 milyon 350 bin konutun dönüşümünü tamamladık. Bugün de; ‘Türkiye’nin Her Yerinde Kentsel Dönüşüm’ deprem dönüşüm diyoruz ve projelerimizi hızlı bir şekilde yapmaya devam ediyoruz. En son Elazığ ve Malatya’mızda tam 24 bin konutun çalışmalarını başlatma talimatı Cumhurbaşkanımız verdi. Ocak ayında deprem meydana geldi sekizinci ayın içerisinde Elazığ’ımıza Malatya’mıza ilk konutlarımızı teslim etmeye başlayacağız” dedi.