YEREL
Giriş Tarihi : 25-07-2020 16:06   Güncelleme : 25-07-2020 16:38

KEBAN DERNEĞİ’NİN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

KEBAN DERNEĞİ’NİN OLAĞAN GENEL KURULU YAPILDI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Keban Derneği Olağan Genel Kurulu yapıldı. Tek liste ile gidilen kurulda Ayhan Şimşek başkan seçildi.

20 Şubat 2020 tarihinde Ferhat Emre başkanlığında kurulan ancak 24 Ocakta yaşanan depremin etkileri ve ülkemizi etkisi altına alan Korona virüs salgını nedeniyle yapılması ertelenen Keban Derneği Olağan Genel Kurulu, Elazığ Kültür Park Mamüratul Elaziz Salonu'nda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen kurulda başkan Ayhan Şimşek seçildi.

Keban Derneği başkanı seçilen Ayhan Şimşek yaptığı konuşmada, Keban ilçesini hak ettiği yerlere getirmek için hep birlikte çaba sarf edeceklerini ifade etti. Şimşek konuşmasında derneğin amaçlarını şu şekilde açıkladı; "Keban; yeraltı zenginliği olan, üç kutsal kitapta da adı geçen, Fırat Nehri gibi kutsal nehrin yanında yerleşkesi olan tarihiyle çok eski tarihlere dayanan ve Osmanlı'da maden emirligi yapılmış, zamanında çok çeşitli madenler çıkarıldığı, sonrasında Türkiye'nin en büyük projelerinden biri olan Keban Barajı'nın yapıldığı ve şu anda ülkemizde en fazla balık yetiştirilen ilçe konumunda olan gerçekten yeraltı ve yerüstü zenginliklerin fazlasıyla olduğu bir ilçemiz. Ama gelelim ki, bir çok yerde ifade ettiğim, zengin toprakların fakir çocukları, Afrika ülkeleri için söylerler ya, bizlerde Kebanlılar için, Keban bizim sadece doğduğumuz yer değil, aynı zamanda asıl amacı olan doyduğumuz yer olmalı. Bizim Keban Derneğini kurmamızdaki sebeplerden birisi şudur, başta Kebanlılar olarak ve çevre illerden, yatırımcıları çekerek ilçemizdeki yeraltı ve yerüstü zenginliklerini en aktif en etkili şekilde, nasıl hayata geçiririz. Kebanımızla alakalı birtakım sıkıntılar varsa bunu masaya yatırıp ortak bir çözümleme getirerek bu sıkıntıları hep beraber nasıl çözeriz diye bunun arayışları içerisine girmemiz lazım." Dedi.

Eleştiri, istek ve taleplere her zaman açık olacaklarını söyleyen Şimşek, derneğin kurulmasında öncü olanlara teşekkür etti. Şimşek," Derneğin kuruluşunda Ferhat başkan ve bu süreçte çok ciddi katkıları olan yönetimde bulunan ve ilk kuruculardan olan arkadaşlara canı gönülden teşekkür ediyorum. Kebanlılar olarak Keban'ı hakettiği yerlere getirilmesi için hep birlikte çaba göstereceğiz. Bu süreçte tüm eleştirilere, yatırım ile alakalı ne kadar istek ve talep varsa açık olacağımızı bildirmek istiyorum.  Derneğimizin başta ilçemize, Kebanlılara ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum" diye ifade etti.

KEBAN DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ŞU ÜYELERDEN OLUŞTU:

AYHAN ŞİMŞEK

İBRAHİM BAHŞİ

BAYRAM TUNCEL

ARİF ÇAKMAK

ZİYADDİN SEÇKİN

DİREN ERCAN

YILMAZ YILDIZ

 

YEDEK:

AYDIN TORGUT

CANAN GEDİK AY

MURAT DENİZ

MEHMET AK

BAYRAM SEVİM

AHMET MURAT

HAKKI GÖK

DENETİM KURULU ASİL ÜYELERİ:

AHMET AYDIN

YUNUS EMRE YÜKSEL

M. SAİT AYDEMİR

PİRHASAN DOĞAN

HANDAN YILMAZ

YEDEK

ÜMİT YÜKSEL

FULYA BAYİR

ERMAN YILMAZ

HALİM DOĞAN

MEHMET ALİ BAYSAL