SPOR
Giriş Tarihi : 27-07-2020 13:47   Güncelleme : 27-07-2020 13:51

AMATÖRDE BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

AMATÖRDE BEKLEYİŞ DEVAM EDİYOR

İRFAN ARSLAN

Elazığ 1. Amatör küme futbol liginde sezon ile ilgili alınacak karar beklenirken, lider Yolspor’da bu kararın biran önce açıklanmasını istiyor.

2019-2020 Sezonu ile ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonunun alacağı kararı beklediklerini belirten Yolspor Yöneticisi Ahmet Polat, ”Bu kararın biran önce açıklanmasını istiyoruz. Açıklanacak olan karara göre maçları oynayacakmıyız yoksa önümüzdeki yıl Bölgesel Amatör Ligde mi yer alacağız bunu göreceğiz. Beklentimiz ligin tescil edilmesi. Bu yapılırsa bizde hemen yeni sezonla ilgili hazırlıklarımıza başlarız. Çünkü zaman gittikçe daralıyor. Bu işin hazırlık dönemi planlaması var, transferi var, takımın hazırlanması var. Kısacası kararın açıklanması bizleri sıkıntıya sokuyor.” Dedi

Yolspor Yöneticisi Ahmet Polat, ”TFF Amatör Ligler ile ilgili kararını biran önce açıklamalı. Süper Lig tamamlandı, 1. Lig tamamlanıyor, 2. Ve 3. Ligler tamamlandı. Sadece Amatör Ligler ile ilgili kararın açıklanması kaldı. Bu kararın açıklanması gergin bekleyişin sona ermesini sağlayacaktır. Bizlerde hemen çalışmalarımıza başlarız. Bu hafta TFF’nin bu konuda kararını açıklamasını bekliyoruz” dedi.