SPOR
Giriş Tarihi : 29-07-2020 14:03   Güncelleme : 29-07-2020 14:05

MİLLİ BOKSÖRÜMÜZ ABD’DE PROFESYONEL MAÇLARA KATILIYOR

MİLLİ BOKSÖRÜMÜZ ABD’DE PROFESYONEL MAÇLARA KATILIYOR

İRFAN ARSLAN

Elazığspor Kulübü adına dövüşüp önemli başarılar imza atan milli boksör Cem Kılıç, Amerika’da profesyonel olarak dövüşlere katılıyor.

Almanya’da yaşamasına rağmen 2009-2015 yılları arası Elazığspor Kulübü adına dövüşen Cem Kılıç, ulusal ve uluslar arası önemli başarılar elde etti. Elazığspor Kulübü adına dövüştüğü yıllarda, 75 Kilo da dövüşüp Güneysu’da Türkiye Gençler Boks Şampiyonasında Türkiye Şampiyonu olan Cem Kılıç,  Şanlıurfa ‘da düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonasında Türkiye üçüncüsü  oldu. Elazığspor Kulübü adına uluslararası başarılara da imza atan Milli Boksör, Ermenistan’ın Erivan şehrinde yapılan Gençler Dünya Şampiyonasında Çeyrek final oynayıp, 5 milli maça çıkıp uluslar arası turnuvalarda derece yaptı. Cem Kılıç şuan Amerika’da profesyonel dövüşlere katılıyor. Elazığspor Kulübü Boks Antrenörü Cemil Döndü, sosyal medya üzerinden Cem Kılıç hakkında yaptığı açıklamada; “Cem Kılıç’a yapacağı prof maçlardan dolayı başarılar dilerim. Tabi ki Cem Kılıç’ı Elazığ’a Almanya’dan boks yapması için gönderen çok değerli dostum Ömer Patır’a teşekkür ederim.” İfadelerini kullandı.

“EN BÜYÜK ELAZIĞSPOR”

Cem Kılıç ise yaptığı açıklamada, ”En büyük Elazığspor. Bana o kadar emeği gecen ve buralara gelmeme yardımcı olan hocalarım Ömer Patır ve Cemil Döndü den Allah razı olsun.” dedi.