YEREL
Giriş Tarihi : 29-07-2020 15:55   Güncelleme : 29-07-2020 15:55

BU BAYRAM TATLICILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

BU BAYRAM TATLICILARIN YÜZÜNÜ GÜLDÜRDÜ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Elazığ’da deprem ve Korona virüsten dolayı tatlıcı esnafının yavaşlayan satışları Kurban Bayramıyla birlikte arttı. Kurban Bayramı dolayısıyla  tatlı siparişlerinin arttığını ifade eden  tatlıcı esnafları Kurban Bayramı'nın  yüzlerini  güldürdüğünü dile getirdiler

Korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı kısıtlaması getirilmesinden dolayı çok satış yapamadıklarını belirten tatlıcı esnafı Tolga Çevik, Kurban Bayramına sayılı gün kalmasına rağmen yoğun bir şekilde baklava, kadayıf ve diğer tatlılar için sipariş aldıklarını ifade etti.

Ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da bayramların olmazsa olmazı tatlıya mevsim normallerinin üzerinde seyir eden sıcaklara rağmen yoğun talep var. Sipariş usulü ve elden teslim olmak üzere müşterilere hizmet etmek için yoğun mesai harcayan tatlı esnafı Korona virüse karşı önlemlerini de almayı unutmadı. 

Elazığlı vatandaşların deprem ve korona virüse karşı mücadele ettiğinden dolayı ekonomik olarak zorda olduğundan dolayı tatlı fiyatlarında fahiş fiyat uygulamadıklarını belirten tatlıcı esnafı Tolga Çevik, Ramazan bayramında azalan işlerinin Kurban Bayramı ile birlikte yolunda gittiğini ifade etti.

‘’İŞLERİMİZDE YOĞUNLUK VAR’’

Kurban Bayramı hazırlıklarıyla birlikte siparişleri aldıklarını belirten tatlıcı esnafı Tolga Çevik,’’Tatlı satışlarımız geçen Ramazan Bayramına göre daha iyi durumda. Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı olduğundan dolayı satışlarımız çok düşmüştü. Aldığımız bütün siparişler de iptal olmuştu. Ama Kurban Bayramı’nda sokağa çıkma yasağı uygulanmayacağından dolayı satışlarımız çok şükür iyi, daha iyi olacak diye bekliyoruz. Yani bu bayramda işlerimizde yoğunluk var, çok şükür işlerimiz iyi gidiyor bu durumdan da memnunuz.’’dedi. Mevsim sıcaklıkların artmasına rağmen müşterilerin tatlı siparişlerini verdiğini söyleyen Çevik,’’Bayram tatlısı satışları kolay kolay değişmez, hava ne kadar sıcak olsa da insanlar bayramda misafirlerine ikram ediyor sonuçta, o yüzden talep var.’’diye ifade etti.

‘’FİYATLARIMIZI DÜŞÜK TUTMAYA ÇALIŞIYORUZ’’

Fiyatlarına zam uygulamadıklarını söyleyen Çevik,’’Bu yıl zaten Elazığ’daki insanlar deprem ve Korona virüs salgını derken yeterince mağdur oldu. Bizde elimizden geldiğince insanlar yararlanabilsin diye fiyatlarımızı düşük tutmaya çalışıyoruz.’’şeklinde konuştu.