YEREL
Giriş Tarihi : 30-07-2020 08:19   Güncelleme : 30-07-2020 08:19

MİLLETVEKİLİ EROL: GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

MİLLETVEKİLİ EROL: GECE GÜNDÜZ ÇALIŞACAĞIZ

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı'nda büyük bir başarıya imza atarak Parti Meclis Üyesi olması sonrası yaptığı açıklamada güven tazeleyerek partisinin iktidar yürüyüşüne katkı verme çabası içinde olacağını açıkladı. Erol,’’Muhalefette yaptığımız son kurultay olacaktır.’’dedi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Cumhuriyet Halk Partisi 37. Olağan Kurultayı’nda elde ettiği Parti Meclisi Üyesi başarısı sonrası yaptığı açıklamada, bu süreçte kendisine destek verenlere teşekkür ederek, yapılan kurultayın, muhalefette yaptıkları son kurultay olacağını ifade etti. Erol açıklamasında,’’ Değerli yol arkadaşlarım 37. Olağan Kurultayımızın partimize ve ülkemize hayırlı olmasını diler, bu süreçte verdiğiniz desteğe teşekkür ederim. Partimizin kültürüne ve geleneklerine sahip çıkarak partimizin iktidar yürüyüşüne katkı vermenin çabası içinde olacağımı bilmenizi isterim. Bugün ve gelecek; Cumhuriyeti kuran, onu demokrasi ile taçlandıran, eşitlik özgürlük, dayanışma, ve hakça bölüşüm gibi sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini bu topraklara getiren partinin önüne şimdi de dördüncü büyük atılımı şart koşmaktadır.’’dedi.

‘’CHP’NİN; EN BÜYÜK PARTİ KONUMUNA YÜKSELMESİ SORUMLULUĞU VARDIR’’

Oluşturulacak Millet İttifakı ile cumhurbaşkanlığının ve meclis çoğunluğunun kazanılması için gece gündüz çalışacaklarını belirten Milletvekili Erol,’’ Kurultayımızı geride bıraktık, parti tabanımızın, örgütlerimizin ve genel merkezimizin bugünden itibaren tüm gündemi iktidar olacaktır, tarihsel sorumluluğumuzun bilincindeyiz. Genel başkanımız  Kemal Kılıçdaroğlu’nun liderliğinde toplumun farklı kesimlerini bir araya getirerek oluşturulan Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanlığını ve meclis çoğunluğunu alması için gece gündüz çalışacağız. Cumhuriyet Halk Partisi’nin; en büyük parti konumuna yükselmesi, Millet İttifakı bileşenlerinin çoğaltılması, Türkiye’de değişimin ve yenileşmenin öncülüğünü yapması, geniş toplum kesimlerini 21. Yüzyılın Türkiyesi hayalimize inandırması, sosyal devlet anlayışının tekrar ayağa kaldırılması, 18 yıllık AKP iktidarının yarattığı toplumsal, kurumsal tahribatların onarılması ve ‘alçak gönüllü bir uygarlığın inşa edilmesi’ gibi tarihsel sorumlulukları vardır.’’diye ifade etti.

‘’BEKLENTİLERİ BOŞA ÇIKARMAYACAĞIMI BELİRTMEK İSTERİM’’

Parti meclis üyeliği seçimi için demokratik bir yarış yürüttüklerini belirten Milletvekili Erol,’’ CHP PM Üyeliği seçimi için 222 arkadaş demokratik bir yarış yürüttük, bu yarışta sadece daha çok ve daha az oy alanlarımız oldu. Kimsenin liste içi ya da dışında olmadığını, her birimizin Cumhuriyet Halk Partili olduğumuzun bilinmesini isterim. Bu vesile ile kurultayımızda bize destek veren, parti meclis üyeliği adaylığımızda omuz veren tüm il, ilçe başkanlıklarımıza ve yöneticilerimize, kurultay delegelerimize, gençlik ve kadın kolları başkanlarımıza sonsuz teşekkür ederim. Örgütümüzün hiçbir emekçisinin beklentisini boşa çıkarmayacağımı belirtmek isterim.’’dedi.

‘’MUHALEFETTE YAPTIĞIMIZ SON KURULTAY OLACAKTIR’’

Milletvekili Erol,’’ İnanıyorum ki gerçekleştirdiğimiz iktidar kurultayımız; tarih kadar köklü, her birimizin yaşamından daha eski ve ömrümüzden uzun ideallerimizin gerçekleşmesi için ilk başlangıç, muhalefette yaptığımız son kurultay olacaktır.’’diye ifade etti.