YEREL
Giriş Tarihi : 31-07-2020 17:35   Güncelleme : 31-07-2020 17:35

VALİ YIRIK:RAKAMLARI BAKANLIK AÇIKLIYOR

VALİ YIRIK:RAKAMLARI BAKANLIK AÇIKLIYOR

İRFAN ARSLAN

Elazığ Valisi Yırık, Bayram Namazı Sonrasında Açıklamalarda Bulundu Elazığ Valisi Erkaya Yırık, bayram namazı sonrası yaptığı açıklamada; Elazığlıların kurban bayramını kutladı. Vali Erkaya Yırık, koronavirüse de değinerek, “Vatandaşlarımız Kurban Bayramı vesilesiyle bu kurallara üst düzeyde uymuş durumda, ben kendilerine teşekkür ediyorum. Koronavirüsle alakalı sayıları malumunuz Sağlık Bakanlığı’mız açıklıyor. Bizim açıklama pozisyonumuz yok” dedi.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, İmam-ı Azam Camisi’nde kıldığı bayram namazı sonrasında basın açıklaması yaptı. Elazığ’da ilk bayramını geçiren Vali Erkaya Yırık, “Kurban Bayramının birinci günü. Bayramlar bizim milli birlik ve beraberliğimizin pekiştiği, elinde var olanın, dar olanın durumunu anladığı müstesna günlerimiz. Akrabalık zincirlerinin, duygularının pekiştiği müstesna günlerdir. Kurban Bayramımızı tebrik ediyorum. Özellikle Elazığ’da mesafe, hijyen kuralları ve maske kurallarına üst düzey riayet ettiğimiz bir bayram olsun inşallah. Kazasız, belasız, muhabbetin bol olduğu bir bayram olsun inşallah” dedi.

 “MİLLETİMİZ İÇİN NE YAPSAK AZDIR”

 Elazığ’da ilk bayramı olmasının ayrı bir anlam taşıdığını söyleyen Vali Erkaya Yırık, “İnsanlarımızla kucaklaşıyoruz. Camide, mahallede, evlerinde insanlarımızla bir vesileyle birlikteyiz. Bu hafta Belediye Başkanımız Şahin beyle birlikte mahallelerde, konteyner kentlerde vatandaşlarımızla beraber olduk. Vatandaşımız gerçekten, devletine milletine karşı sonsuz sadakat ve muhabbet içerisinde. Bu da bizi ayrıca motive ediyor. Milletimiz için ne yapsak azdır. Bir sıkıntı atlatmış bir kentin böylesine kucaklaşmış olması takdire şayandır” ifadelerini kullandı.

 “VATANDAŞLARIMIZ KURALLARA ÜST DÜZEYDE UYMUŞ DURUMDA”

Koronavirüsle ilgili açıklamalarda bulunan Erkaya Yırık, “Dünyayı saran salgın hastalık ülkemizi de etkilemiş durumda son günlerde de görüldüğü üzere bu sıkıntı devam ediyor. Artmaması içinde azami dikkat göstermemiz gerekiyor. Vatandaşlarımız Kurban Bayramı vesilesiyle bu kurallara üst düzeyde uymuş durumda, ben kendilerine teşekkür ediyorum. Özellikle Elazığ’da mesafe, hijyen kuralları ve maske kurallarına üst düzey riayet ettiğimiz bir bayram olsun inşallah” dedi.

“RAKAMLARI BİZİM AÇIKLAMA POZİSYONUMUZ YOK”

Elazığ’daki koronavirüs rakamlarının kaç olduğuna dair soruya cevap veren Vali Erkaya Yırık, “Koronavirüsle alakalı sayıları malumunuz Sağlık Bakanlığı’mız açıklıyor. Bizim açıklama pozisyonumuz yok. Çevre illeri bilemiyorum ama bildiğimiz bir gerçek var ki o da dünyanın genelinde bu sıkıntı bitmiş değil. Her ne kadar kısıtlamalar, yasaklamalar kalmış ise de bunun henüz sona ermediğini bilmemiz gerekiyor. Herkeste koronavirüs varmış gibi bu sıkıntı daha ilk günlerdeymiş gibi kurallara uymamız gerekiyor. Onun için rahatlık, bize bişey olmaz düşüncesi olumsuz dönüş yapabiliyor. Ama vatandaşlarımız gördüğüm kadarıyla maske kuralına dikkat ediyor. Fiziksel mesafeye de biraz daha dikkat edersek sıkıntının büyük bir kısmını aşmış olacağız” dedi.