YEREL
Giriş Tarihi : 01-08-2020 13:11   Güncelleme : 01-08-2020 13:11

EMNİYET MÜDÜRÜ SEL: GEÇ OLSUN GÜÇ OLMASIN

EMNİYET MÜDÜRÜ SEL: GEÇ OLSUN GÜÇ OLMASIN

İRFAN ARSLAN

 Kurban bayramını memleketlerinde ya da tatil yaparak geçirmek isteyenler yollarda yoğunluğa neden oldu. Elazığ güzergâhını kullananlar da Elazığ İl Emniyet Müdürü Celal Sel tarafından durdurularak, önce kolonya ve şeker ikramı ile karşılandı, ardından trafik kuralları hatırlatıldı.

Araçlar tek tek durduruldu, evrak kontrolleri yapıldı. Kurban bayramını memleketlerinde ya da tatil yaparak geçirmek isteyenlerin yoğunluğa neden olduğu yollarda tedbirler elden bırakılmadı. Uygulamalar 81 ilde olduğu gibi Elazığ’da da yapıldı. Elazığ güzergâhını kullananlar İl Emniyet Müdürü Celal Sel tarafından durdurularak, önce kolonya ve şeker ikramı ile karşılandı, ardından trafik kuralları hatırlatıldı.

 Müdür Sel, “Vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum. Bayramın hayırlı, uğurlu, huzurlu bir şekilde geçmesini diliyorum. Bizler Elazığ emniyet teşkilatı olarak vatandaşlarımızın güvenli yolculuk yapmaları, hedeflerine güvenli bir şekilde ulaşmaları için tedbirlerimizle onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz” açıklamalarını kaydetti.

Trafik kurallarına uymaları noktasında ricada bulunan Müdür Celal Sel, “Bizim vatandaşlarımızdan isteklerimiz var. Yorgun, uykusuz yola çıkmamalarını istiyoruz. Bunun yanı sıra emniyet kemerini takıp hayata bağlanmalarını istiyoruz. Bunun yanı sıra yolculukta hız limitine dikkat etmelerini, takip mesafelerini korumalarını, uygun şeritte yolculuk yapmalarını, ani şerit değişmemelerini, ikazlara uymalarını, trafik levhalarına uymalarını, güvenilir bir şekilde ailelerine ulaşmalarını istiyoruz. Biz bayram süresince 24 saat yollardayız” ifadelerini kullandı.