YEREL
Giriş Tarihi : 02-08-2020 08:52   Güncelleme : 02-08-2020 08:52

KURBANLARINI TDV ELAZIĞ ŞUBESİ’NE BAĞIŞLAYAN VATANDAŞLARIN KURBANLARI KESİLDİ

KURBANLARINI TDV ELAZIĞ ŞUBESİ’NE BAĞIŞLAYAN VATANDAŞLARIN KURBANLARI KESİLDİ

Kurbanlarını vekalet yoluyla Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Elazığ Şubesi’ne bağışlayan vatandaşların kurbanları kesildi.

Kurban kesimi programına katılarak dua eden İl Müftüsü Selami Aydın, bağışçılara teşekkür ederek kurbanlarının Allah katında kabul olması temennisinde bulundu.

Elazığ Müftüsü ve TDV Şube Başkanı Selami Aydın bu yıl Elazığ’da 483 hisse kurban bağışı aldıklarını açıkladı.

HALKIMIZA BÜYÜK HİZMET!

Yaşanan deprem ve ardından salgın hastalık dolayısıyla diğer illere göre daha fazla acı yaşayan Elazığ’daki ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere fazla hisse taleplerinin TDV Genel Merkezi tarafından kabul edildiğini belirtti.

Müftü Aydın yaptığı açıklamada; “Depremde Elazığ’ı yalnız bırakmayan milletimiz kurbanda da yalnız bırakmadı. Ayrıca Diyanet İşleri Başkanlığımız ve Türkiye Diyanet Vakfı şehrimize daha fazla hisse ayırmak için müftülüğümüzün talebini kabul etti. Bundan dolayı teşekkürlerimi iletiyorum. Bizler daima halkımızın hizmetinde olarak yardımcı olmak için çaba ve gayret içinde olacağız. Rabbim kurbanlarımızı kabul buyursun. Hayırsever milletimizi payidar kılsın” şeklinde konuştu.

İl Müftü Yardımcıları Özer Cömert, Zafer Güneş ve TDV yetkililerinin gözetiminde kesilen kurbanlar il merkezi ve ilçelerde olmak üzere daha önce belirlenen ihtiyaç sahiplerine dağıtıldı.