YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2020 14:46   Güncelleme : 04-08-2020 14:46

VALİ ERKAYA YIRIK VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ YERİNDE DİNLİYOR

  VALİ ERKAYA YIRIK VATANDAŞLARIN TALEPLERİNİ YERİNDE DİNLİYOR

Elazığ Valisi Erkaya Yırık, göreve geldiği ilk günden itibaren halkın içine girerek vatandaşların talep ve isteklerini dinleyerek gönüllerine dokunuyor. Kentte yapılan tüm çalışmaları sahada takip etmeye çalışan Vali Yırık, mesaisinin büyük bir kısmını sahada geçiriyor.

Vali Erkaya Yırık, Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ve kurum müdürleri ile birlikte Gümüşkavak ve Sanayi Mahallelerini ziyaret etti. Vatandaşlarla tek tek ilgilenen Vali Erkaya Yırık,  mahalle halkının sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyerek, çözümü noktasında ilgili kurum müdürlerine talimat verdi ve konuların takipçisi olacağını ifade etti.

Vatandaşların isteklerini dinlemek için onlarla sık sık bir araya geldiklerini belirten Vali Erkaya Yırık; “Sizler varsınız ki devlet var. Sizler varsınız ki devletin görevlileri var. Varlık sebebimiz sizlersiniz. Dolayısıyla dün il merkezimizde çarşı esnaflarımızla hasbihal ettik. Ondan önce konteyner kentte vatandaşlarımızla bir araya geldik. Sizlerle bir arada olduğumuz anlarda biz kendimizi bahtiyar hissediyoruz. 184 adet sosyal konutumuz inşallah Gümüşkavak Mahallesindeki vatandaşlarımıza hizmet etmek üzere yapılmaya devam ediyor. Muhtarımız da sizin sıkıntılarınızı bizlere iletiyor ve haberdar ediyor. Biz haberdar oldukça devletimizin tüm imkanlarını vatandaşlarımızın emrine vermeye çalışıyoruz. Allah devletimize ve milletimize zeval vermesin. 6 haftalık sürede şahit oldum ki Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız, TOKİ ve diğer bakanlıklarımız kendi imkanları doğrultusunda sizlere hizmetleri esirgemiyor.” dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyetlerini dile getiren vatandaşlar, konulara bu kadar hassas, duyarlı ve ilgili olduğu için Vali Erkaya Yırık’a teşekkür ettiler.