YEREL
Giriş Tarihi : 04-08-2020 20:57   Güncelleme : 04-08-2020 20:57

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

PERSONEL ALIMI BAŞVURULARI BAŞLADI

Orman Genel Müdürlüğü’nün alacağı 700 daimi işçi alımı için başvurular başladı. Başvurular 10 Ağustos tarihine kadar devam edecek. İşçi alımı kapsamında Elazığ'da çalıştırılmak üzere 9 personel alınacak.

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere 200 İş Makinesi Operatörü, 200 Greyder Operatörü, 200 Ekskavatör Operatörü, 60 Dozer Operatörü ve 40 Traktör Operatörü olmak üzere toplamda 700 Belirsiz Süreli işçi alımı yapılacak.

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN OLACAK

Adaylarda aranacak genel ve özel şartlar ile diğer bilgiler İŞKUR açık iş ilanlarında belirtilecek. Bu ilanlar 04-10 Ağustos 2020 tarihleri arasında İŞKUR üzerinden yayımlanacak. İlanda belirtilen şartları taşıyan adaylar ilan süresince başvurularını İŞKUR üzerinden yapacaklar.

NOTER HUZURUNDA KURA ÇEKİLECEK

Sözlü ve Uygulamalı Sınava, iş ilanında belirtilecek kadro sayısının 4 katı kadar aday çağrılacak. Bu adaylar noter huzurunda çekilecek kura sonucuna göre belirlenecek. Kura yeri ve tarihi İŞKUR açık iş ilanında belirtilecek olup ilgili Orman Bölge Müdürlüğü internet sitesinden de ayrıca duyurulacak. Bununla ilgili olarak adayların adreslerine yazılı tebligatla bildirim yapılmayacak.

DENEME SÜRESİ İKİ AY OLACAK

İlan edilecek tüm pozisyonların deneme süresi iki ay olacak. İşçi alım süreci ile ilgili tüm bilgilendirmeler, adaylardan istenilecek evraklar ile Sözlü ve Uygulamalı Sınavın yeri ve tarihi Bölge Müdürlükleri internet sitesi üzerinden ilan edilecek. Talep şartlarını taşımadığı sonradan anlaşılan adayların başvuruları ilan, kura, sınav ve atama süreçlerinin her aşamasında idarece sonlandırılabilecek.

ELAZIĞ’DA 9 PERSONEL ALINACAK

İşçi alımı kapsamında Elazığ'da çalıştırılmak üzere 1 dozer operatörü, 2 Greyder operatörü, 5 ekskavatör operatörü, 1 iş makinesi operatörü alınacak.