YEREL
Giriş Tarihi : 08-08-2020 10:21   Güncelleme : 08-08-2020 10:21

FETHİ SEKİN'DEN BİR SKANDAL DAHA...

FETHİ SEKİN'DEN BİR SKANDAL DAHA...

FAİK AKGÜN

Uzun bir zamandır yaşanan sağlık skandalları ile Elazığ gündeminden düşmeyen  Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi yeni bir skandala daha imza attı. Babasının Korona Virüs testi pozitif çıktığı için test yaptırmak üzere Fethi Sekin Hastanesi Pandemi Kliniği'ne başvuran bir kadın vatandaş güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı.

Elazığ şehir merkezinde yer alan iki büyük hastaneden biri olan ve  İzmir'de teröristlerle girdiği mücadele  şehit verdiğimiz kahraman polisimiz Fethi Sekin'in ismini taşıyan şehir hastanesi maalesef  taşıdığı isme layık hareketlerde bulunmuyor. Son günlerde Korona Virüslü hastalara yönelik uygulamaları ile sağlık skandalına imza atan  ve Elazığ gündemine skandallar ile yer edinen Fethi Sekin Şehir Hastanesi yeni bir skandala daha imza attı.  Son skandalın başrolünde ise güvenlik görevlileri oldu.  Babasının  Korona Virüs testi pozitif çıktığı için test yaptırmak için hastaneye başvuran  bir kadın vatandaş sadece sırasını sorduğu için  Fethi Sekin Şehir Hastanesi'nin güvenlik görevlilerinin saldırısına uğradı. Sözlü hakaretlerle kadın vatandaşın üstüne yürüyen güvenlik görevlisinin olası bir fiziki şiddet uygulaması vatandaşların gösterdiği tepki ile engellendi. Fethi Sekin Şehir Hastanesi güvenlik görevlisinin tavrını eleştiren vatandaşlar güvenlik görevlisinin tavrının hastanenin genel durumunu yansıttığını ifade ederek yarım milyondan fazla nüfusu bulunan bir şehirde testlerin tek noktadan yapılıyor olmasının bu duruma neden olduğunu vurguladılar. Kadın vatandaşa yönelik saldırıyı da kınayan vatandaşlar yetkilileri test merkezlerinin sayısının arttırılması noktasında göreve davet ettiler.  

" SIRANIN NE ZAMAN GELECEĞİNİ SORDUĞUM İÇİN BANA BAĞIRMAYA BAŞLADILAR!"

Yaşadığı şiddet olayı sonrası olayın nasıl meydana geldiğini gazetemize açıklayan kadın vatandaş, "Test yaptırmak için çok erken saatlerde pandemi polikliniğine başvurduk. Sıranın bize ne zaman geleceğini söylemiyorlar. Tahmini zamanlar veriyorlar. İki üç saat sonra sıra sana gelir diyorlar.  Kaçıncı sırada olduğumu öğrenmeye çalıştım. Güvenlik görevlisi bana bağırdı. Güvenlik görevlisinin bağırdığını gören hemşire de bana bağırmaya başladı.  Peki bizimle ilgilenmesi gereken bu görevliler bize bağırırsa bizimle kim ilgilenecek? Buradaki bütün vatandaşların hastaları olduğu için psikolojileri bozuk. Bakın benim babamın test sonucu pozitif çıktı. Ben bu nedenle gece boyunca bir dakika bile uyumadan sabah ettim. Sabah test yaptırmak için hastaneye koştum. Burada da böyle bir uygulamaya maruz kaldım. Yoğunluktan dolayı  hem sağlık personellerinin hem de güvenlik görevlilerinin sinirleri  bozulmuş durumda insanlara bağırıp duruyorlar. Peki bu durum ne olacak?" dedi.