YEREL
Giriş Tarihi : 08-08-2020 20:16   Güncelleme : 08-08-2020 20:20

TROKET VE GÖKRUH FİNALE YÜKSELDİ

TROKET VE GÖKRUH FİNALE YÜKSELDİ

Fırat Üniversitesi öğrencilerinden oluşan TRoket Takımı ve GokRuh Takımı adını finale yazdırdı.

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Tasarım ve İnovasyon Merkezinin AR-GE Bölümünde TEKNOFEST yarışmasına katılım sağlamak amacıyla, İki takım halinde kurulan ve çalışmalarını burada devam ettiren tamamı Fırat Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencilerinden İsmet Özen’in koordinesinde, Elektrik-Elektronik, Yazılım Mühendisliği, Mekatronik Mühendisliği öğrencilerinden ve Öğretim Görevlileri tarafından oluşan TROKET ve GÖKRUH takımları adını finale yazdırdı.

TRoket Takımı TEKNOFEST 2020 Roket Yarışması Orta İrtifa kategorisinde 516 takımın başvurduğu ve Ön Tasarım Raporu aşamasında değerlendirmeye alınan 158 takım içerisinde 34.sırada yer aldı. Kritik Tasarım Raporu ve Test Hawk Raporu aşamasında ise 7.siraya yükselerek adını finale yazdırdı.

GokRuh Takımı TEKNOFEST 2020 Roket Yarışmasi Alçak İrtifa kategorisinde 504 takımın başvurduğu ve Ön Tasarım Raporu aşamasında değerlendirmeye alınan 177 takım içerisinde 13.sırada yer alarak tamamladı. Kritik Tasarım Raporu ve Test Hawk Raporu aşamasında ise 5.sıraya yükselerek adını finale yazdırdı.