SPOR
Giriş Tarihi : 08-08-2020 23:30   Güncelleme : 08-08-2020 23:31

CHENNEDEY CARTER‘DA ELAZIĞ’DA

CHENNEDEY CARTER‘DA ELAZIĞ’DA

İRFAN ARSLAN

2020-2021 Sezonunda Türkiye Kadınlar Basketbol Süper Liginin yanında Eurocup’ta da mücadele verecek olan Bir evim İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı kadrosunu güçlendirme çalışmalarına devam ediyor.

Yeni  sezona güçlü bir kadro ile girmenin çalışmalarını yaptıklarını belirten Birevim İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay “ Bizim için çok önemli bir sezon olacak. Takımımıza kazandırdığımız Cheneedey Carter için yaklaşık olarak bir haftadır mücadele veriyoruz. Kendisi maç başına 20 sayı ortalaması ile oynuyor. Takımımızın gardı olacak. Genç bir oyuncu 21 yaşında. WNBA’nın en iyi çaylak oyuncusu seçilmiş durumda. Daha önce transferini yaptığımız Kalani Brown da 2.01 boyunda bir oyuncu.Bu oyuncuyu bizim ligimizde durdurabilecek oyuncu yok. Takımımızın ihtiyacı olan 2 yabancı oyuncu daha alarak yabancı oyuncu transferini tamamlayacağız.” Dedi

Birevim İl Özel İdare Kadın Basketbol takımı Yönetim Kurulu başkanı Mustafa Alpay, yeni sezon için takımının bugün toplanacağını da belirterek” Takımımız Türk oyunculardan oluşan kadrosu ile bugün Baş antrenörümüz Olcay Orak nezaretinde çalışmalarına başlayacak. ABD’den transfer ettiğimiz oyuncularda ligleri tamamlanınca aramıza katılacak. Böylece tam takım olarak çalışmalarımız devam edecek” dedi.