YEREL
Giriş Tarihi : 09-08-2020 14:09   Güncelleme : 09-08-2020 14:09

MİLLETVEKİLİ BULUT, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

MİLLETVEKİLİ BULUT, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

MİLLETVEKİLİ BULUT, İLÇELERE ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Maden, Alacakaya ve Palu ilçelerini ziyaret etti.

İlk önce Maden’in Kızıltepe köyünü ziyaret eden Milletvekili Bulut, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, AK Parti İlçe Başkanı Ramazan Sekmen, İl Tarım Müdürü Turan Karahan, çevre köylerin muhtarları ve köy sakinleriyle düzenlenen bir toplantı ile bir araya geldi.

Toplantı öncesinde ziyaretinden dolayı Milletvekili Bulut’a teşekkür eden Ramazan Sekmen, “Toplantımızın amacı ilçemizin sorunlarını burada olan Milletvekilimiz ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri ile paylaşmak” dedi.

Toplantı öncesinde Maden İlçe Başkanına düzenlenen organizasyondan dolayı teşekkür eden Milletvekili Bulut, “Bugün burada bulunmaktan dolayı çok mutluyum. Bu bir istişare toplantısı. İnşallah, bölgeyi değerlendireceğiz. Muhtarlarımızdan köyleriyle alakalı sıkıntı ve sorunları öğreneceğiz. İl Genel Meclisi’mizden de bölge hakkında bilgi alacağız” diye konuştu.

Tüm çevre illerdeki muhtarların sorunlarını tek bir başlık altında topladıklarını belirten Bağımsız Encümen Üyesi Cuma Telçeken, bazı köylerin acilen asfalt ihtiyacının olduğunu, 2020-2021 KÖY-DES programının desteğinden yararlanmak istediklerini ve genel taleplerini dile getirdi.

Daha sonra Maden ilçesine bağlı Plaj köyünü ziyaret eden Milletvekili Bulut, köy sakinleriyle bir araya gelerek talep ve sorunlarını dinledi.

Milletvekili Bulut Maden ve Alacakaya ilçelerinin arasında bulunan korucu güvenlik ve gözlem noktasında görev yapan korucularla bir araya geldi.

Maden ziyaretinin ardından Alacakaya’ya gelen Milletvekili Bulut, burada gerçekleşen toplantıda, Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı ve AK Parti ilçe teşkilatı ile bir araya geldi. Daha sonra Alacakaya ilçesini gezerek vatandaşlarla bir araya gelen Milletvekili Bulut, ilçe sakinlerinin talep ve sorunlarını yerinde dinledi.

Ziyaretinden dolayı Milletvekili Bulut’a teşekkür ederek konuşmasına başlayan Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, “Şu an bulunduğumuz koşullar itibariyle ülkemizin çok kuvvetli olduğuna, ilimizin böyle bir süreçte çok daha kuvvetli olduğuna, ilçemizin de gücüne güç kattığını, sizlerin sayesinde gerçekleştiğini ifade etmek istiyorum. Pandemi süreci yaşadık, deprem süreci yaşadık ama hiçbir zaman desteğinizi esirgemediniz, siz ve değerli milletvekillerimiz” dedi.

Toplantı öncesi açıklama yapan Milletvekili Bulut,  “Maden gezimizin sonunda Alacakaya’ya geldik. İnşallah buradan da Palu’ya geçeceğiz. Gezdikçe de çok mutlu oluyoruz. Bir yandan uluslararası arenada mücadele ederken, bir yandan pandemiyle mücadele ederken, Elazığ’da depremle mücadele ederken, bir yandan da bir şeylerin üretildiğini görmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bundan dolayı genç belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Biz sadece kaynak çıkardık ama o kaynağı en iyi şekilde değerlendirmiş. Alacakaya’nın pek çok ihtiyacını karşılayacak bir tesis yapmış. Çok da güzel olmuş, emeğine sağlık. Buradaki konut sıkıntısı için de temel atılacak” şeklinde konuştu.

Palu AK Parti İlçe Teşkilat toplantısına katılan Milletvekili Bulut, İlçe Başkanı Hasbi Ergünöz ve partililerle bir araya geldi. Gün boyunca çok verimli bir gezi yaptıklarını söyleyen Milletvekili Bulut, “Hakikaten sahada olmayı özlemişiz. Pandemiden dolayı bir dönem sahalara aktif olarak inemedik. Pandemiye rağmen artık sahaya inmek zorunda kaldık. Temizlik, mesafe, maske kuralını ihlal etmeden ilçelerimize inip, sahada, alanda sorun ve sıkıntıları dinleyip yerinde çözüm bulma gayreti içinde olduk. Gittiğimiz her yerde gördük ki; Bir yandan hakikaten dünya çapında büyük meselelerle mücadele ederken bir yandan da işlerin aksamaması için tüm teşkilat mensuplarımız ellerinden gelenin fazlasını yapmak için çaba içerisindeler” ifadelerini kullandı.