YEREL
Giriş Tarihi : 23-08-2020 09:14   Güncelleme : 23-08-2020 09:14

BULUT: AYASOFYA, EGEMENLİK MESELESİYDİ

BULUT: AYASOFYA, EGEMENLİK MESELESİYDİ

 AK Parti Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut, Türkiye’nin Karadeniz’deki doğalgaz keşfi ile enerji bağımsızlığının ilan edildiğini söyledi. Ayasofya’nın ibadete açılmasının da egemenlik meselesi olduğuna dikkat çeken Metin Bulut, Memur Sen başkanlar kurulu toplantısında konuştu.

Memur Sen Başkanlar Kurulu toplantısına katılan Ak parti Elazığ Milletvekili ve MKYK üyesi Metin Bulut, ülke gündemi ile ilgili de değerlendirmelerde bulundu. Bulut, Ayasofya’nın ibadete açılmasının egemenlik meselesi olduğunu söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Karadeniz’de 320 milyar metreküp doğalgaz bulduk müjdesi ile Türkiye’nin enerji bağımsızlığını ilan ettiğini söyledi. Bulut, enerji bağımsızlığı ile: “ Türkiye’nin neler yapabileceğini hayal etmek güzel” şeklinde konuştu.

BULUT: TÜRKİYE, ENERJİ BAĞIMSIZLIĞINI İLAN ETTİ

Bulut, “Enerjiye muhtaç olarak yaptığımız kalkınmalarla gerçekleşmelerdi bu enerji işini de kökünden çözmüş halletmiş bir ülkenin artık enerji konusunda da dışarıya bağımlı olmayacak bir ülkenin neler yapabileceğini hayal etmek çok güzel” diye kaydetti.