YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2020 11:23   Güncelleme : 25-08-2020 11:41

VALİ YIRIK KARAKOÇAN’I ZİYARET ETTİ

VALİ YIRIK KARAKOÇAN’I ZİYARET ETTİ

Elazığ Valisi Erkaya YIRIK ilçe gezileri kapsamında,  bir dizi incelemelerde bulunmak üzere Karakoçan İlçesini ziyaret etti.

Vali Erkaya Yırık’a İl Emniyet Müdürü Celal Sel, Elazığ İl Jandarma Alay komutanı Albay Ali Yıldız, Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ali Şiş, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat eşlik ettiler.

Karakoçan’da Vali ve birlikteki heyeti Karakoçan Kaymakamı Abdullah Şahin, Belediye Başkan vekili Tekin Çiçek, Jandarma Birlik Komutanı Resul Çot, İlçe Emniyet Müdürü Hakan Meletlioğlu, Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Akan Yeniçerioğlu karşıladı.

Elazığ Valisi Erkaya Yırık’ın ilk ziyareti Karakoçan Kaymakamlığı oldu. Kaymakam Abdullah Şahin’den Karakoçan’da yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı. Malum pandemi sürecinde Karakoçan’da ki vaka durumunu ve bilgiyi Karakoçan Toplum Sağlık Merkezi Başkanı Dr. Sümeyye Alagöz’den aldı.

Vali Erkaya Yırık sonradan İlçe Emniyet müdürlüğünü ve Jandarmayı ziyaret etti. Karakoçan İlçe Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığından ilçede gerçekleştirilen emniyet ve asayiş çalışmaları hakkında yetkililerden bilgi aldı. Karakoçan İlçe giriş ve çıkışında bulunan polis ve jandarma uygulama noktasında, fedakarca çalışan güvenlik güçlerimizi tebrik etti ve görevlerinde başarılar diledi.

Karakoçan Devlet hastanesini ziyaret etti Başhekim Uz. Dr. Akan Yeniçerioğlun’dan çalışmaları hakkında bilgi aldı.

Vali Erkaya Yırık ve beraberindeki heyet Karakoçan İlçesinde yapılan jeotermal sondaj çalışması sonucu bulunan termal su kaynağı yerinde incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Elazığ Valisi ve beraberindeki heyet Karakoçan'dan ayrıldılar.