YEREL
Giriş Tarihi : 25-08-2020 14:31   Güncelleme : 25-08-2020 14:31

MECLİS BAŞKANI İBRAHİM ŞERBET'TEN AÇIKLAMA

MECLİS BAŞKANI İBRAHİM ŞERBET'TEN AÇIKLAMA

Pazartesi günü İl Genel Meclisi olağanüstü toplanmış, toplantı öncesi AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da meclis üyeleri ile buluşup, istişarelerde bulunmuştu.

Demirbağ’ın toplantıya katılması eleştirilince Meclis Başkanı İbrahim Şerbet açıklama yaptı. Başkan Şerbet, “Milletvekilimiz Zülfü Demirbağ beyefendinin olağanüstü toplantımıza katılıp başkanlık yaptığı yönündeki iddialar asla doğru değildir. Bu iddialar eksik bilgiden kaynaklanmaktadır” dedi.

İl Genel Meclisi, pazartesi günü olağanüstü toplanmış, toplantı öncesi AK Parti Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ da meclis üyelerini ziyaret ederek, istişarelerde bulunmuştu. İl Genel Meclisi Başkanı İbrahim Şerbet’in satırbaşları şöyle; “Basına ve Kamuoyuna Kamuoyunun malumu olduğu üzere İl Genel Meclisimiz 24.08.2020 günü olağanüstü gündemle toplanarak gündeminde bulunan maddeleri görüşerek karara bağladı. Meclis toplantılarımıza ve çalışmalarımıza olağan seyrinde devam ediyoruz. Siyasi partilerin temsilcileri istedikleri zaman tüm çalışmalarımıza katılarak katkı sunmaktadırlar. Meclis gurubumuzun 24.08.2020 günü misafiri Elazığ AK Parti Milletvekilimiz Sn. Zülfü Demirbağ olmuştur. Sayın Vekilimiz grubumuzu genel bilgilendirme ve değerlendirme amacıyla ziyaret etmişlerdir. Milletvekilimiz nezaket örnekliği göstererek salonumuza kadar gelmişken meclisteki arkadaşlara da selam vermek için Genel Kurul Salonumuza geldiler. Bizler de milletvekilimize ziyaretlerinde eşlik ettik. Tüm bunlar meclis gündemi ve görüşmeler başlamadan yani birleşim başlatılmadan önce yaşanmıştır. Birleşim Sayın Milletvekilimiz salondan ayrıldıktan sonra gerçekleşmiştir. Kamuoyunun şunu bilmesini isterim ki; Sn. Milletvekilimiz Zülfü Demirbağ Beyefendinin olağanüstü toplantımıza katılıp başkanlık yaptığı yönündeki iddialar asla doğru değildir. Bu iddialar eksik bilgiden kaynaklanmaktadır. Meclis milletin temsil yeridir ve milletin vekilinin ziyaretinden daha doğal bir durum olamaz. Bu tür ziyaretler esnasında bir takım özel durumların oluşması da gayet normaldir. Önemine binaen kamuoyunu bilgilendirmek istedim. Saygılarımla...”