YEREL
Giriş Tarihi : 26-08-2020 08:27   Güncelleme : 26-08-2020 08:27

YAŞLI: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

YAŞLI: VERDİĞİMİZ SÖZLERİ TUTUYORUZ

İRFAN ARSLAN

Alacakaya ilçesinde Belediye Başkanlığınca başlatılan ağaçlandırma çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiği açıklandı.

Alacakaya Belediye Başkanı Başaran Yaşlı, ilçelerinin yeşile boyanması adına çok yönlü çalışma yaptıklarını ve başlatılan çalışmalarda hem büyük ağaçların dikiminin yapıldığını hem de yeniden istinat duvarlarının örülerek vatandaşların park ve dinlenme alanına kavuşmasını sağlamayı planladıklarını belirterek şunları söyledi.

“Biz ilçemizin gelişmesi, yeşillenmesi ve yeni alanlara kavuşması konusunda verdiğimiz sözleri adım adım yerine getiriyoruz. Bu amaçla başlattığımız çalışmaların bir bölümünü tamamlayıp hizmete açtık. Bunlardan birisi ve ilçemiz adına en önemlisi Çok amaçlı salondu. Hâmd olsun bu projemiz tamamlandı ve ilçemiz adına hizmete açıldı. Böylece çok önemli bir eksikliğimizi gidermiş olduk.

Bunun yanında ilçemizin yeşillendirilip ekolojik dengesini oluşturma adına ağaçlandırma çalışmalarımız devam ediyor. Koca dağları ağaçlandırıyoruz. Bugün yaptığımız bu çalışma birkaç yıl sonra kendisini çok daha iyi bir şekilde gösterecektir. Alacakaya hem yeşile boyanacak hem de bu çalışmamıza paralel olarak yaptığımız çalışmalar ile park ve dinlenme alanlarının oluşturulması ile vatandaşlarımızın ferah alanlarda oturma dinlenme imkânına kavuşacaklar.

Başlatmış olduğumuz ağaçlandırma çalışmaları kapsamında bu yıl 550 ağaç dikimini gerçekleştiriyoruz. Bu çalışmamız önümüzdeki yıllar devam edecek.” dedi.