YEREL
Giriş Tarihi : 26-08-2020 08:31   Güncelleme : 26-08-2020 08:31

OR: AMACIMIZ; ELAZIĞ’DA PARTİMİZİN HAKİMİYETİNİ SAĞLAMAKTIR

OR: AMACIMIZ; ELAZIĞ’DA PARTİMİZİN HAKİMİYETİNİ SAĞLAMAKTIR

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Yönetim Kurulu ve Üyeleriyle birlikte gerekirse kapı kapı dolaşarak partiye üye katılımı sağlayarak, vatandaşların derdine çare bulma arayışlarında olacaklarını belirten İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or, “Amacımız; Elazığ genelinde partimizin hakimiyetini sağlamaktır’’dedi. Başkan Or, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘Yuvaya Dönün’ çağrısına da cevap olarak,’’Genel Başkanımızın ifadeleri MHP’ye verilecek en güzel cevap olmuştur’’dedi.

Geçtiğimiz hafta yapılan İYİ Parti Elazığ 2’nci Olağan Genel Kurulu’nda seçimlere tek liste ile girerek, İYİ Parti İl Başkanlığı görevine seçilen Mevlüt Or, Elazığ’da İYİ Parti olarak yapılacak siyasi çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Elazığ halkının sorunlarına ve partiler arası siyasete hakim olduğunu belirten Başkan Or, yaptığı açıklamada, şu ifadelere yer verdi;

‘’ÖNCELİKLİ HEDEFİMİZ OLABİLDİĞİNCE ÜYE KATILIMINI ARTTIRMAKTIR’’

‘’Bilindiği gibi daha önce de İYİ Parti İl Başkanlığı görevini yürütüyordum. Bunun daha öncesine gidersek, MHP Merkez İlçe Başkanlığı ve parti içi teşkilatçılıktan geliyorum. Dolayısıyla Elazığ halkının sorunlarına ve partiler arası siyasete hakimim. İYİ Parti 2017 yılında kurulmasına rağmen çok kısa bir sürede, gerek Türkiye, gerekse Elazığımızda çok güzel bir ivme yakaladı. Genel seçimlerde Elazığ ilimizde 27 bin oy bandını gördük. Amacımız; partimizin Elazığ il ve ilçelerinde hakimiyetini sağlamak ve mümkün olduğu kadar taban hareketiyle bunu yaygınlaştırmaktır. Öncelikli hedefimiz yönetim kurulu ve üyelerimiz ile gerekirse kapı kapı dolaşarak üye katılımını olabildiğince arttırmaktır. Projelerimiz arasında değerli isimleri şehrimizde ağırlayıp, konferanslar ve çeşitli faaliyetler düzenleyerek halkımızı davet ederek bilgilendireceğiz.’’dedi

‘’ELAZIĞ’IN DERDİNE ÇARE OLMAK İÇİN BURADAYIZ’’

Parti Teşkilatıyla birlikte vatandaşların derine çare olmak için sahada olacaklarını söyleyen Or,’’İYİ Parti kurulduğu günden bu yana en etkin şekilde sahada olan bir partidir. Basın yayın organlarından da takip ettiğiniz gibi Genel Başkanımız, gerek meclis grup konuşmalarında bu ülkenin işsiz gençlerine ve esnaflarına kürsüde söz hakkı vererek, gerekse il il, ilçe ilçe gezerek, Covid-19 hastalığının tüm risklerine rağmen vatandaşlar ile buluşmaktadır. Elazığ ili olarak belirttiğim gibi aktif saha çalışmalarıyla, üye katılımlarıyla teşkilatlarımızla esnaflarımızın, kadınlarımızın ve gençlerimizin derdine çare olmak için buradayız.’’diye ifade etti.

‘’GENEL BAŞKANIMIZIN İFADELERİ EN GÜZEL CEVAP OLMUŞTUR’’

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin İYİ Partililere yaptığı ‘Yuvaya Dönün’ çağrısı hakkında konuşan Or,’’ Sayın Bahçeli’nin çağrısı siyasette epey ses getirdi. Biliyorsunuz biz ayrı parti kurulma aşamalarında sürekli hakaret, iftira ve ihanet ile suçlandık. MHP lideri sn. Devlet Bahçeli tüm söylemlerini unutarak, bizi partisine davet ediyor. Tabii ki Genel Başkanımız sayın Meral Akşener’in bu konuda yaptığı açıklamada “Sayın Erdoğan, lütfen ortağın ile ilgilen, ne zaman ortağın ile az ilgilensen, bize sarıyor” ifadelerini kullanarak sanırım MHP’ye verilecek en güzel cevap olmuştur’’diye ifade etti.

‘’ÜLKEMİZİN BİRLİĞİ VE REFAHI İÇİN GEREKLİ ADIMLAR ATILACAKTIR’’

Yeni kurulan partiler ile ittifak içerisinde olup olmama konusuna da değinen İYİ Parti Elazığ İl Başkanı Mevlüt Or,’’Genel başkanımız ilgili partileri ziyaret ederek bu süreçte kamuoyuna yaptığı bilgilendirme açıklamasında “Güçlendirilmiş parlamenter sisteme geçiş konusunda fikir birliği oluştuğu takdirde, bizlere düşen, ülkemiz ve milletimiz için birlik, beraberlik içinde refaha gidecek yolda buluşmaktır” ifadesini kullanmıştır. İYİ Parti olarak, ülkemizin birliği ve refahı için gerekli adımlar atılacaktır.’’şeklinde konuştu.