SPOR
Giriş Tarihi : 26-08-2020 14:32   Güncelleme : 26-08-2020 14:36

BAŞKAN SELÇUK ÖZTÜRK: 20-25 MİLYON BÜTÇESİ OLAN VARSA GELSİN BEN BIRAKACAĞIM

BAŞKAN SELÇUK ÖZTÜRK: 20-25 MİLYON BÜTÇESİ OLAN VARSA GELSİN BEN BIRAKACAĞIM

İRFAN ARSLAN

Elazığspor Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Öztürk, yeni sezon öncesi takımın sıkıntı yaşamaması adına elimden gelen gayreti gösterdiğini belirterek “Ben gerekli çalışmaları bu kulüp zarar görmesin diye yapıyorum. Ancak şunuda belirtiyorum. 20-25 milyon bir bütçesi olan biri varsa gelsin ben yarın bırakacağım.” dedi

Eksi puanlar almadan lige başlamak için 137 futbol ailesinden imza toplayacaklarını belirten Öztürk; “Kulüpte çalışan arkadaşlara sordum kaç yıl uzatılmış diye onlar da bana 5yıl gibi bir süre verdiler. Şimdi 10 yılı herkes kabul etmez biliyorsunuz. Burada İl Genel Meclisimiz var. Farklı farklı partide, bir problem olmazsın diye yaptım farklı sesler çıkmasın ondan. Bizdeki sözleşmelerde 49 yıl yok yani, şimdi 19 ya da 29 yıl adı altındaysa bilmiyorum ama 49 yıl hakkında bir şey yok. Biz bu sene -3 yememek için bütün hazırlıklarımızı tamamladık sadece 137 futbol ailesinden imza toplamamamız lazım. Ve şu anda ben bunların 127’sini almış bulunmaktayım. Geriye kalan 17 kişi var onlarla da problem yaşıyoruz. Alacaklarını istiyorlar haklı olarak.  Eski dönemde ki futbolcularımda bir şey yok hepsini aldım yeni dönemdeki futbolculara para ödendiği söylenilmiş, fakat para ödendiği yok. Andreas Tatos yeni geldi, Ioan Hora yeni geldi, Sarpong yeni geldi. Örnek vereyim Tatos 180 bin Euro tek kalem. Şu ana kadar bunlarla uzlaşama sağlayamadık. Ama uğraşıyoruz ve sonuna kadar uğraşacağız. Bir kulübün -3 yıl yemesi kimsenin işine gelmez. Alacaklı için -3 kime ne fayda verecek.”

 “4 KERE ELAZIĞSPOR’UN KAPANMASINA ENGEL OLDUM…”

“Bayramda toplantı yapma gibi bir plan vardı. Fakat belediye başkanın rahatsızlanmaması ertelenmesine neden oldu. Belediye başkanıyla görüştüm, valiyle görüştüm. İnşallah bu hafta yapacağız. Çünkü çok geciktik. Bazı kararlar almamız lazım, bu da birlik ve beraberlik için önemli. Tek bir kulüp başkanın vereceği kararlar değil. Burada herkese sesleniyorum özellikle taraftarlara 4 kere Elazığspor’un kapanmasına engel oldum. Elazığspor’un tarihine bakın 4 kez Elazığspor’u kayyumdan aldım. Şimdi iyi bir hoca getirdik. Şu anda gençlerle ağabey-kardeş olmuşuz ama bunu böyle devam etmemiz lazım. Bugün futbol ailesine olan borç döviz kurunun yükselmesiyle beraber şu anda 30-31,5 milyona çıktı. Borç şu anda 30-31,5 milyon. Bu borç ile bir kulüp başkanın altında çıkması zor yani. 2. Lig’de takımı Akın Başkan’dan aldık hatırlayın 2 milyon borçla aldık. Bizden sonra Mücahit Yanılmaz bırak dedi, bıraktık.yine kayyuma verdi. 10 gün gelmeseydim kulüp kapanacaktı.”

“BEN HİÇBİR ZAMAN EGOLARIMLA, DUYGULARIMLA HAREKET ETMEDİM…”

“Şimdi söylüyorum 20-25 milyon bir bütçesi olan biri varsa gelsin ben yarın bırakacağım. Bunu bilsinler ki ben hiçbir zaman egolarımla, duygularımla hareket etmedim. Öyle olsaydı son 8 hafta kala belediyeye bırakmazdım. Puantajda 2. sıradayken bıraktım. Herkes biliyor takım küme düşerken bırakmadım. İngilizlerin bizden ilik örneği alarak bizim genetiğimizi çözmüştü ve bize balık hafızalı diyordu ve gerçekten de biz balık hafızalı kişileriz ki bu takımı dört defa kapatmaktan kurtaran Selçuk Öztürk’ü unutmasın.

 “BEN ÇOCUKLARIMLA TARİH YAZACAĞIM BUNU DA BİLSİNLER…”

“Eski gelenler Elazığspor’u borca sokarak makam mevki sahibi olurken Selçuk ise kendisi para ödeyerek kapanmasına engel oluyor. Eğer biri şehrini ve taraftarını sevmez ise bu kadar çalışmaz. Ailesinden kendini mahrum bırakmaz. Şunu söylemek istiyorum ki hiçbir destek bulmazsak dahi ben çocuklarımla tarih yazacağım bunu da bilsinler. Gerek olan desteği niye bulmayalım. Hatırlarsanız Elazığspor deyince milletvekillerin saçları diken diken olurdu. Bizim milletvekiliyle sıkıntımız yok ki hepsiyle abi, abla gibiyiz. Belediye Başkanı futbolun içinden gelen biri, yeni valimizde gerçekten sıcak kanlı. Ben elimden geleni yaparım. Yapamayacağım olursa da yapamayacağım der çıkarım. Biz vali, milletvekili ve belediye başkanıyla birlik olursak neden başarmayalım.”