YEREL
Giriş Tarihi : 28-08-2020 08:53   Güncelleme : 28-08-2020 08:53

ÖKSÜZTEPE: DİN GÖREVLİLERİ ESNEK ÇALIŞMAYA TABİ TUTULMALI

ÖKSÜZTEPE: DİN GÖREVLİLERİ ESNEK ÇALIŞMAYA TABİ TUTULMALI

MÜSLÜM DEMİRTAŞ

Salgın riskini azaltmak için Cumhurbaşkanı kararıyla esnek çalışma modelinin yeniden etkin hale getirilmesinin ardından TDVS Elazığ Şube Başkanı Ahmet Öksüztepe, camilerde görev yapan görevlilerin de esnek çalışma kapsamına alınması gerektiğini söyledi.

Son günlerde artış gösteren Korona Virüs vakalarına karşın yayılma riskini azaltmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kararıyla kamuda esnek çalışma modeli yeniden devreye girdi. Türk Diyanet Vakıf Sen Elazığ Şubesi Başkanı Ahmet Öksüztepe, ülke genelinde olduğu gibi Elazığ’da da artan vakalara karşı ilimizdeki camilerde görev yapan din görevlilerinin esnek çalışmaya tabi tutulması gerektiğini ifade etti.

‘’BULAŞ RİSKİNİ AZALTACAKTIR’’

 Korona Virüs salgınının ülkemizde ilk artış gösterdiği aylarda alınan esnek çalışma sistemi kararının camilerde uygulanmadığını belirten Öksüztepe yaptığı açıklamada,’’Daha önce getirilen esnek çalışma sistemi camilerde din görevlileri alınmamıştı. Ancak insan sirkülasyonun yoğun olduğu bölgelerinden başında il ve ilçe merkezlerindeki camilerimiz gelmektedir. Birden fazla görevlisi olan camilerimizdeki görevlilerimiz esnek çalışma kapsamına alınmalıdır. En azından bulaş riskini azaltacaktır.’’dedi.