YEREL
Giriş Tarihi : 28-08-2020 12:37   Güncelleme : 28-08-2020 12:37

BAŞKAN ÖZEREN’DEN‘30 AĞUSTOS’ ZAFER BAYRAMI MESAJI

BAŞKAN ÖZEREN’DEN‘30 AĞUSTOS’ ZAFER BAYRAMI MESAJI

Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD) Elazığ Başkanı Mehmet Özeren 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın  98. yılı münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

30 Ağustos’ta elde edilen bu destansı zaferin, hepimizin ortak mirası olduğu söyleyen Başkan Özeren;

“Kahraman ve asil ecdadımız 30 Ağustos Zaferi'yle dünyaya bir kez daha Tük Milleti'nin asla esir edilemeyeceğini bütün dünyaya ilan etmiştir.Milletimiz, tarih boyunca bağımsızlığından ve özgürlüğünden asla taviz vermemiş bu uğurda her türlü mücadeleyi göze almıştır.

“Sultan Alparslan’ın 26 Ağustos 1071 Malazgirt zaferinden yüzlerce yıl sonra 26 Ağustos 1922 yılında başlayan Büyük Taarruz, 30 Ağustos 1922’de emsali görülmemiş bir zaferle sonuçlanmış, elde edilen bu destansı zaferle birlikte, hepimizin ortak mirası olan Cumhuriyetimizin temelleri de atılmıştır. Zaferin ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti de Milletimizin birlik ve beraberliğinin en anlamlı mesajını veren, gelişen demokrasisi, güçlü ekonomisi, tarihi ve kültürel birikimiyle bölgesinin ve dünyanın ışık saçan ülkelerinden biri haline gelmiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle İstiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını, ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, milletimizin 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.