SPOR
Giriş Tarihi : 28-08-2020 13:46   Güncelleme : 28-08-2020 13:46

TEKNİK DİREKTÖR ERİŞ: İYİ BİR TAKIM OLUYORUZ

TEKNİK DİREKTÖR ERİŞ: İYİ BİR TAKIM OLUYORUZ

İRFAN ARSLAN

Yeni sezon hazırlıklarını Bolu’da sürdüren Elazığspor’da takımın durumu Teknik Direktör Levent Eriş’i mutlu ediyor. Bazı eksiklerine rağmen iyi bir takım olduklarını ve lig öncesi yaptıkları çalışmaların olumlu sonuçlarını görmeye başladıklarını belirtti.

Takım olarak çalışmalarını sürdürdüklerini ancak bu takımın yaklaşık olarak 7-8 aydır müsabaka oynamadığını belirten Teknik Direktör Levent Eriş, “Bizim en önemli eksiğimiz futbolcularımızın maç oynamamış olması. Çalışma idman yapma noktasında bir eksiğimiz yok. Ancak futbolcuların müsabaka, maç oynama alışkanlıklarında eksiğimiz var. Bunu giderme adına da bol miktarda hazırlık maçı oynamayı planlamıştık. Bu konuda sıkıntımız var. Yaşadığımız pandemi süreci birçok takımın kendine göre tedbir almasına neden oluyor. TFF’nin özel maçlara çok sıcak bakmaması bizim için en büyük handikapı oluşturuyor. Yaptığımız idman maçlarında takım olarak iyi bir görüntü ortaya koyuyoruz. Ancak bunu bir rakiple maç oynayarak ta görmek istiyoruz.” Dedi

Takımının fizik kondisyon olarak erzi ettiği noktaya yaklaştığını, mücadele gücünün de arttığını belirten tecrübeli Teknik Direktör Eriş, ”Geçen yıl bu takımı oluşturan genç oyuncularımız bu yıl çok farklı bir görüntüdeler. Daha deneyimli ve tecrübeliler. Ancak gençliğin verdiği telaşla biran önce kendilerini göstermenin veya beklentilerinin en üst noktasına gelmenin telaşındalar. Bunları da düzenleyeceğiz. Daha kontrollü olmalarını sağlayacağız. Takımımızın durumunu ligler başlayınca taraftarlarımız da görecek” dedi.

Öte yandan Bordo Beyazlı takımın genç oyuncularından Muhammed, önceki gün idmanda sakatlandı. Genç oyuncunun tedavisine hemen başlandığı belirtildi.