YEREL
Giriş Tarihi : 01-09-2020 13:45   Güncelleme : 01-09-2020 13:45

KAYAK MERKEZİNİN VE SOSYAL TESİSİN İŞLETMESİNİ ARTIK ÖZEL İDARE YAPACAK

KAYAK MERKEZİNİN VE SOSYAL TESİSİN İŞLETMESİNİ ARTIK ÖZEL İDARE YAPACAK

FAİK AKGÜN

Eylül Ayı İl Genel Meclis Toplantıları'nın ilk oturumu yapıldı. İlk oturumda oy birliği ile Hazarbaba Kayak Merkezi'nin ve Gezin'de bulunan sosyal tesisin işletmesinin İl Özel İdaresi  Yatırım A.Ş. tarafından yapılması kabul edildi.  

Eylül Ayı İl Genel Meclisi Toplantıları'nın ilk oturumu yapıldı. İlk oturumda  Hazarbaba Kayak Merkezi ve Gezin' de bulunan sosyal tesis meclis gündemine geldi. Meclis gündemine taşınan kayak merkezi ve sosyal tesisin oy birliği ile İl Özel İdaresi Yatırım A.Ş. tarafından işletilmesi kararlaştırıldı.  Alınan karar sonrasında tesislerin işletmeciliğini alan  Yatırım A.Ş.'nin tesislerde profesyonellik gerektiren alanlarda profesyonel  personellerin istihdam edeceği dile getirildi.

TELÇEKEN'DEN GEZİN'DE Kİ TESİSTE GEZİNLİLER İSTİHDAM EDİLSİN ÖNERİSİ

Maddeler ile ilgili olarak  meclisi bilgilendiren İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş''ten istihdam noktasında talepte bulunan Maden Bağımsız İl Genel Meclis Üyesi Cuma Telçeken Gezin'de ki  tesiste  istihdam edilecek personellerin Gezin'de ikamet edenler arasından seçilmesini istedi. Telçeken, "Genel sekreterimize yapmış oldukları çalışmalar ve verdiği bilgiler dolayısıyla çok teşekkür ediyorum. Tesislerin işletmeciliğini devir alan Yatırım A. Ş. şirketimiz doğal olarak bu işletmelerin hizmet verebilmesi için personel istihdam edecektir. Bu noktada Gezin'de hizmet verecek sosyal tesiste çalışacak işçilerin  Gezinli olmasını talep ediyorum." dedi. Telçeken'e cevap veren İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Şiş ise yaptığı açıklamada, belli alanlarda profesyonel personellere görev verileceğini ancak  profesyonellik gerektirmeyen alanlarda  Telçeken tarafından ifade edilen hassasiyetin göz önünde bulundurulacağını dile getirdi. Şiş, " Yatırım A.Ş. istihdam oluşturmayı amaçlamaktadır.  Personel istihdamı yapılırken bu hassasiyet üzerinde durulacaktır." ifadelerini kullandı.