YEREL
Giriş Tarihi : 02-09-2020 13:37   Güncelleme : 02-09-2020 13:37

MİLLİ EĞİTİM NE İSTEDİĞİNİ ANLATAMADI

MİLLİ EĞİTİM NE İSTEDİĞİNİ ANLATAMADI

FAİK AKGÜN

Resmi yazıdaki talep ile  meclisi bilgilendiren Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin dile getirdiği talep arasındaki farklılık il genel meclisi üyeleri tarafından tepki ile karşılandı.

Elazığ İl Meclisi Eylül Ayı Meclis toplantıları ikinci oturumu gerçekleşti. İkinci oturumda meclis gündemine gelen Milli Eğitim Müdürlüğü'nün tahsis talebi ile ilgili meclisi bilgilendiren Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin dile getirdiği talep ile resmi talep yazısı arasında farklılık bulunması nedeniyle meclisten tepki aldı.  Resmi talep yazısı ile  yetkililerin bilgilendirme sırasında dile getirdiği talebin örtüşmemesinden dolayı ilgili maddenin yeniden düzenlenerek üçüncü oturumda görüşülmesine karar verildi.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNÜN RESMİ TALEP YAZISINI YANLIŞ YAZDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Yazıkonak Beldesi'nde yer tahsisi talebinde bulunan Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü adına meclisi bilgilendiren yetkililer, "Yazıkonak Beldesi'nde yapılan incelemelerde belde halkının büyük bir çoğunluğunun tarım ve hayvancılıkla uğraştığı belirlenmiştir. Bu nedenle müdürlüğümüz Şehit Arif Güneş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde  tarım teknolojileri ile hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı alanlarını açmaya karar vermiştir.  Bu programların açılabilmesi için alana ihtiyacımız vardır.  Bu noktada hemen okulun bitişiğinde bulunan  parselin uygulama alanı olarak  tarafımıza verilmesini talep ediyoruz" dedi. Elazığ Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin ardından açıklamalarda bulunan MHP  Elazığ İl genel Meclisi Üyesi Osman Dilek, " Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bize gönderilen resmi talep yazısı ile şimdi ifade edilen talep birbiriyle örtüşmemektedir. Müdürlükten gelen yazıda  talep edilen alanda bulunan okullun yıkılarak yeni bir okul inşa edilmesi istenmekteydi. " dedi.  Resmi yazının  MHP İl genel Meclis Üyesi Dilek'in talebi üzerine yeniden okutulması sonrasında söz alan MHP İl Genel Meclis Üyesi Aytunç Sunguroğlu, "Müdürlük tarafından gönderilen yazıda ifade edilen alanda okul bulunduğu ifade ediliyor. Ancak siz bu alanın boş olduğunu ve uygulama alanı olarak tahsis edilmesini istiyorsunuz.  Sizin ifade ettiklerinizden sonra bu yazının yanlış yazılmış olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır.  Bu yazının düzeltilmesi gerekiyor." dedi

"MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN GELEN TALEP YAZILARINDA HEP BİR EKSİKLİK VE YANLIŞLIK VAR"

 Müdürlük tarafından gönderilen resmi talep yazısının yanlış yazıldığının ortaya çıkması sonrasında değerlendirmelerde bulunan  MHP Meclis Üyesi Osman Dilek Milli Eğitim Müdürlüğü'ne tepki göstererek, "Her ne hikmetse Milli Eğitim Müdürlüğü'nden gelen talep yazılarında hep eksiklik ve yanlışlık var.  Ortaya konan bu anlayış meclisi hiçe saymaktır.  Bir kurum neden yazısını düzgün yazmaz?   Yazarken çizerken  gereken özen gösterilirse ve  taleplerini net olarak ifade ederlerse bugün yaşanan durumlar yaşanmaz.  Talepleri oy birliği ile kabul ederiz. Ancak bu yaklaşım insanın aklına her şeyi getiriyor.   Milli Eğitim Müdürlüğümüzden istirham ediyorum, lütfen talep yazısı yazarken biraz daha dikkatli davranın." dedi.  Madde üzerinde yapılan açıklamalar sonrasında Meclis Başkanı İbrahim Şerbet maddenin oylamasını yapmayarak  madde üzerinde gerekli düzenlemenin yapılarak maddenin meclisin diğer oturumlarına getirilmesini istedi.