SPOR
Giriş Tarihi : 02-09-2020 14:02   Güncelleme : 02-09-2020 14:02

KARAKAYA: ALİYE’NİN OLİMPİYAT ŞANSI SÜRÜYOR

KARAKAYA: ALİYE’NİN OLİMPİYAT ŞANSI SÜRÜYOR

İRFAN ARSLAN

Badminton Elazığ İl Temsilcisi Hayrettin Karakaya, Pandemi sürecinin ardından sporcularının ilimizde ki çalışmalarını sürdürdüklerini, üç mili sporcunun ise çalışmalarına ara vermeden devam ettiğini belirtti.

2020 Olimpiyat kotası bulunan Milli Sporcu Aliye Demirbağ’ın çalışmalarını aralıksız olarak devam ettirdiğini belirten Hayrettin Karakaya; ”Milli sporcularımız Cengiz Dağ ile Hasan Baygeldi'de çalışmalarını devam ettiriyorlar. İlimizde Badminton sporcularımızın çalışacakları kendi tesisleri bulunmuyor. Tesis sıkıntımız var.Bu nedenle sporcularımız çalışmalarını 15 Temmuz Şehitleri Spor Salonunda sürdürüyorlar. Bilindiği gibi Elazığ Atatürk stadı ile birlikte hemen yanında bulunan Hentbol Spor Salonu da yıkıldı ve yerine yenisi yapılıyor. Bu salonumuz tamamlanıp hizmete açıldığı zaman sporcularımız burada çalışmalarını devam ettirecekler” dedi.

Badminton da branşında ilimizde yaklaşık 250 sporcunun bulunduğunu belirten Hayrettin Karakaya, ”Badminton branşında takımımız Süper Ligde ilimizi temsil ediyor. Bunun yanında farklı kategorilerde Milli Takım bünyesinde sporcularımız var. İlimizde bu spor dalının daha iyi yerlere gelmesi için gerekli çalışmaları yapıyoruz. Ancak önce deprem ardından Pandemi süreci nedeniyle çalışmalarımız bu yıl arzuladığımız düzeyde olmadı. Ancak bu bizim çalışmalarımızı ertelemeyecek. Biz ilimizin bu branşta hem problemlerini çözmek hem de hak ettiği yere gelmesi için gerekenleri yapmaya devam edeceğiz.” dedi