YEREL
Giriş Tarihi : 03-09-2020 09:33   Güncelleme : 03-09-2020 09:33

YEŞİL VE AKKOÇ'UN GİRİŞİMLERİ VATANDAŞLARA NEFES ALDIRDI

YEŞİL VE AKKOÇ'UN GİRİŞİMLERİ VATANDAŞLARA NEFES ALDIRDI

FAİK AKGÜN

CHP Elazığ Belediye Meclis Üyeleri Murat Akkoç ve Cafer Yeşil'in girişimleriyle 1. Harput Caddesi'nde yaşayan vatandaşların ve esnafların yıkımlar nedeniyle oluşan  toz problemi sona erdi

Elazığ'ın yaya ve araç trafiğinin en yoğun olduğu bölgelerin başında gelen 1. Harput Caddesi'ndeki hasarlı binaların yıkımı sırasında oluşan toz  problemlere neden oldu. Yıkımlar sırasında meydana gelen toz nedeniyle bölgede yaşayan vatandaşlar  ve esnaflar nefes alamaz hale geldi.  Yaşamış oldukları mağduriyet nedeniyle çok zor anlar yaşayan vatandaşların ve esnafların imdadına CHP Elazığ Belediye Meclis Üyeleri Cafer Yeşil ve Murat Akkoç yetişti. Vatandaşların yaşamış oldukları mağduriyetin giderilmesi için girişimlerde bulunan Akkoç ve Yeşil  Elazığ Belediyesi'ni yaşanan durumla ilgili bilgilendirerek bölgenin acilen sulanmasını istedi. Akkoç ve Yeşil'in talebi ve girişimleri sonrasında bölgeye sevk edilen sulama araçları bölgeyi sulayarak vatandaşların rahat bir nefes almasını sağlarken oluşacak olumsuzluklarında önüne geçildi.

VATANDAŞLARDAN BELEDİYEYE TEPKİ AKKOÇ VE YEŞİL'E TEŞEKKÜR

Yaşamış oldukları mağduriyetin çözülmesi noktasında CHP Elazığ Belediye Meclis Üyeleri Cafer Yeşil ve  Murat Akkoç'un girişimlerde bulunduğunu dile getiren vatandaşlar Akkoç ve Yeşil'e göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler. Elazığ Belediyesi'ne ise çok ciddi tepki gösteren vatandaşlar şehrin birçok noktasında hasarlı binalarının yıkımlarının sürdüğünü Elazığ   Belediyesi'nin  yıkım yapılan alanlarda sulama yapmadığı için vatandaşların mağdur olduğunu ifade ettiler.

CHP BELEDİYE MECLİS ÜYESİ YEŞİL, "MAĞDURİYETİN GİDERİLMESİ İÇİN ANINDA HAREKETE GEÇTİK"

Konu ile ilgili olarak gazetemize değerlendirmelerde bulunan CHP Belediye Meclis üyesi Cafer Yeşil, "Vatandaşlarımız yaşamış oldukları mağduriyeti  bizlere ilettiler. Bizlerde Murat Akkoç arkadaşım   ile birlikte derhal girişimlerde bulunarak vatandaşlarımızın yaşamış oldukları problemi çözmeye çalıştık. Girişimlerimiz sonrasında Elazığ Belediyesi'ne bağlı sulama ekipleri bölgeye ulaşarak 1. Harput Caddesi'nde yıkım yapılan alanda sulama çalışması başlattılar. Sulama çalışması sonrasında vatandaşlarımız rahat bir nefes aldılar."dedi.